Přejít k hlavnímu obsahu

Které heslo je skutečně bezpečné?

Pavel Trousil 21.04.2023

Hesla jsou požehnáním i prokletím: pokud jsou dostatečně složitá, spolehlivě chrání vaše data před zneužitím, ale pak je obtížné si je zapamatovat. Pomoci může správná strategie hesel.

Chip 05/2023: Hrozby z kyberprostoru jsou stále vážnější předtím. Kyberzločinci se organizují do stále silnějších skupin a rostoucí zaměření na online služby, home office a internetové obchody připravuje zlodějům dat a podvodníkům stále rozsáhlejší pole působnosti.
Abyste se v této neklidné době nestali obětí kybernetického útoku, měli byste svá data a přístup k internetu chránit bezpečnými hesly. To se však často snáze řekne, než udělá: desítky těžko zapamatovatelných hesel k různým službám zahltí i vyhlášené mozkové kapacity.

To mnohé uživatele počítačů a dalších zařízení svádí k používání jednoduchých hesel nebo k používání jednoho a téhož bezpečného hesla pro několik služeb, a to je velmi rizikové. Se správným přístupem a podpůrným softwarem však můžete své účty a systémy spolehlivě zabezpečit, aniž byste se museli potýkat se zapomenutými hesly. V prvé řadě byste měli při generování nových hesel a nahrazování stávajících přihlašovacích údajů použít správná bezpečnostní opatření. My pro vás máme řadu tipů i programů, se kterými se s problémem hesel snadno vypořádáte.

Obsah: Všechna témata Chipu 05/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud