Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Kyberútok uvěznil hosty v pokojích hotelů MGM

Pavel Trousil 12.09.2023
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Společnosti MGM Resorts nefungovaly webové stránky, někteří hosté si stěžovali na problémy s hracími automaty a přístupem do hotelových pokojů. Odborníci na kybernetickou bezpečnost poukazují na pravděpodobný kybernetický útok.

S problémem kybernetické bezpečnosti se od včerejšího dne potýká společnost MGM Resorts International. Ovlivnil některé její systémy, včetně hlavních webových stránek, online rezervací a služeb v kasinech zejména v Las Vegas, jako jsou bankomaty, hrací automaty a automaty na kreditní karty.

MGM je významná kasinová a hotelová společnost, která má v Las Vegas tisíce hotelových pokojů a mezi její objekty patří Mandalay Bay, Aria, Bellagio a MGM Grand Las Vegas.

"Společnost MGM Resorts nedávno identifikovala problém s kybernetickou bezpečností, který ovlivnil některé systémy společnosti," oznámila firma na své profilové stránce na X (dříve známé jako Twitter). Uvádí také, že ihned po zjištění problému zahájila vyšetřování "a přijala okamžitá opatření na ochranu systémů a dat, včetně odstavení některých systémů".

Všechny webové stránky společnosti MGM, které používají stejný název domény jako ta hlavní, tj. mgmresorts.com, jsou stále offline. Podle televizní stanice FOX5 někteří hosté hlásili, že jim nefungují klíče od pokoje. Místní lasvegaské médium Vital Vegas rovněž uvádí, že hrací automaty nejsou funkční, místo toho se zobrazuje zpráva o jejich dočasné nedostupnosti.

Webová stránka MGM
Webové stránky MGM jsou stále nedostupné.
Zdroj: Screenshot webové stránky MGM mgmresorts.com, redakce.

Povaha kybernetického bezpečnostního incidentu nebyla zveřejněna a cíl útočníka zůstává neznámý.  Odborníci uvedli, že zotavení z rozsáhlého kybernetického útoku může trvat měsíce nebo roky. Od roku 2019, kdy došlo k narušení jedné z cloudových služeb společnosti a hackeři ukradli více než 10 milionů záznamů o zákaznících, je to již podruhé, co společnost MGM Resorts potvrdila kybernetický bezpečnostní incident.

Zdroj: NYT, Bleeding Comp., X


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud