Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Kyberzločinci obchodují s prémiovými účty Netflixu

Pavel Trousil 23.06.2023

Streamovací služba Netflix postupně omezuje sdílení účtů a tuto situaci se snaží využít kyberzločinci. Výzkumný tým kyberbezpečnostní firmy Check Point objevil na dark webu řadu nelegálních nabídek na předplatné Netflixu. Nízká cena s sebou ale nese riziko.

Čeští uživatelé to dělají běžně – ve skupině si zaplatí předplatné na Netflix a stejné přihlašovací údaje pak sdílí více domácností. To se samozřejmě Netflixu nelíbí a postupně zavádí protiopatření. Některým uživatelům se ale zdá cena příliš vysoká a tak hledají alternativní řešení.

S nabídkou levného předplatného přichází kyberzločinci. Pracovníci bezpečnostní firmy Check Point našli mimo jiné několik kanálů na Telegramu, které nabízí premium účty Netflixu za pouhá 2 eura na měsíc. Prodejci se snaží zaujmout, a tak tvrdí, že nabídka je legální a je garantován přístup k plné nabídce.

netflix-nahled

Příklad podvodné nabídky na předplatné Netflixu. | Zdroj: Screenshot Checkpoint software.

Je důležité upozornit, že účty prodávané tímto způsobem jsou často spojeny s další kybernetickou kriminalitou. Většina účtů je získána pomocí ukradených přihlašovacích údajů nebo z prolomených účtů. Proto mohou kyberzločinci nabízet výrazně nižší ceny,“ říká Pavel Krejčí, Security Engineer z kyberbezpečnostní společnosti Check Point Software Technologies. „Každý zločinec, tedy i kyberzločinci, nemusí dodržet svou část dohody. Zaznamenali jsme řadu případů, kdy uživatel po zaplacení přístup vůbec nezískal nebo mu byl po nějaké době zablokován.

Zdroj : CheckPoint


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud