Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Legendární Wolfenstein v předělávce do Unreal Engine 5. Jak se vám líbí?

Jakub Fišer 15.11.2023
Zdroj: se svolením Christophera Sewella

Pokud existuje ikonická série FPS stříleček, kterou na počítačích a jiných herních platformách milují hráči po generace, je to rozhodně Wolfenstein. Vůbec první vyšel dokonce v roce 1981, jeden z těch nejznámějších pak v roce 1992. Velkou oblibu si drží také titul Return to Castle Wolfenstein, který nově dostal fanouškovskou předělávku do Unreal Enginu 5.

Kapitoly článku

Return to Castle Wolfenstein vyšel původně v roce 2001 na PC, Xbox a PlayStation 2. Grafická stránka byla poplatná době, samozřejmě kompletně ve 3D, nicméně na dnešní dobu hra vypadá dost zastarale. Pokud jste nehráli, stačí připomenout, že vizuál byl na úrovni prvního Serious Sam nebo Half-Life.

Wolfenstein v novém

Dle mnohých fanoušků si by si však tato legendární střílečka zasloužila pořádnou předělávku. Na oficiální remake stran vývojářů z MachineGames to zatím nevypadá, tak se příležitosti chopili sami hráči.

Jeden z nadšenců, Christopher Sewell, pověsil na YouTube svou vlastní verzi Return to Castle Wolfenstein. Jde o předělanou první mapu z původní hry, avšak v pokročilém renderovacím enginu Unreal 5. generace. Patrné je to nejen na texturách, ale i na osvětlení jednotlivých úrovní a také na zbrani, kterou hlavní postava drží v ruce.

Zdroj: Chris / YouTube

Sewell na svých webových stránkách uvádí, že původně měl v plánu vytvořit pouze demo ukázku v Unreal Enginu 5. Nakonec ale zhotovil celou hratelnou první úroveň. Na jeho Google Disku najdete soubor .rar soubor, ve kterém se hratelná ukázka nachází.

Výhodou je, že jde o jednu z prvních možností, jak se dostat k Unreal Enginu 5. Žádná plnohodnotná hra totiž na tomto základu ještě postavena nebyla. Jedním z prvních přírůstků by měla být střílečka Killing Floor 3. Již minulého roku jste si mohli zahrát také demo The Matrix Awakens.

Zdroj: Christopher Sewell


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme