Přejít k hlavnímu obsahu

Lepší zabezpečení vašeho smartphonu

redakce 12.01.2023

Ukážeme vám, kde jsou kritické zranitelnosti a mezery v zabezpečení smartphonů i jak se zbavit malwaru

Chip 02/2023:  Není překvapivé, že má mnoho lidí obavy o bezpečnost svých mobilních telefonů. A netýká se to jen citlivých aplikací pro bankovnictví nebo různých digitálních peněženek. Koneckonců je celkem obtížné posoudit, zda jsou všechna data v mobilním zařízení opravdu dostatečně chráněna. Stále znovu jsme nuceni zamýšlet se třeba nad otázkou zabezpečení proti neoprávněnému odposlechu. A opravdu platí, že se nikdo nemůže napíchnout na moje data, když si vyměňuji důvěrné informace? A co sledování? Chytrý telefon přece shromažďuje nepřeberné množství informací – kdo k nim vlastně má přístup?

Kromě toho existuje také spousta malwaru zaměřeného právě na mobilní telefony. Antivirová společnost G Data, která se specializuje na mobilní zabezpečení, ve své zprávě Mobile Security Report odhaduje, že se jen v první polovině roku 2022 objevilo na 700 000 nových mobilních aplikací obsahujících škodlivý kód. Její konkurent McAfee vypočítává, že napadeny byly miliony mobilních telefonů.

Úroveň ohrožení se ale u systémů Android a iOS liší. U iPhonů je v zásadě nižší, protože Apple je se svým obchodem App Store mnohem restriktivnější než Google s Obchodem Play. Kromě toho můžete v telefonu se systémem Android používat alternativní obchody s aplikacemi nebo instalovat soubory APK z libovolného zdroje (tzv. sideloading). Právě díky tomuto svobodnému přístupu je systém Android tak populární, ale není to bez rizika.

Jak váš smartphone skutečně neprůstřelně zabezpečit vám poradíme v únorovém Chipu, který vychází už 19. ledna.

Obsah: Všechna témata Chipu 02/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme