Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Levný smartphone Alcatel One Touch

redakce 21.08.2012

Alcatel One Touch uvede v polovině září na český a slovenský trh cenově dostupný smartphone s 4“ displejem o rozlišení 320 x 480 bodů, Androidem 2.3, jednojádrovým 800MHz procesorem a 2GB SD kartou. Bude se prodávat i ve verzi pro dvě SIM karty a cena vč. DPH byla stanovena na 3 990 Kč, resp. 159,90 €.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alcatel One Touch Smart 991 bude k dispozici ve dvou barevných provedeních - bílé a černé. Přístroj je potažen matným měkkým plastem, který zabraňuje otiskům prstů. Má mít čtyřpalcový displej s rozlišením 320 x 480 bodů a jednojádrový 800 MHz procesor. Zásluhou čtyřpalcového HGVA displeje s 262 tisíci barvami umí přehrávat filmy a videa. Přístroj je vybaven také FM rádiem s funkcí RDS. Díky speciálním aplikacím jako například Shazam můžete během poslechu identifikovat neznámou skladbu. Předinstalovaná aplikace Tunein zase nabízí přístup k více než 50 tisícům internetových rádií z celého světa. Technologie Bluetooth 4.0 s A2DP umožňuje snadné připojení bezdrátových sluchátek. K přístroji se standardně dodává 2GB micro SD paměťová karta. Paměť lze navíc rozšířit prostřednictvím micro SD karty až na 32 GB. O reprodukci zvuku se starají sluchátka, která jsou součástí balení.

Online služba Alcatel One Touch umožňuje zálohovat důležitá data do osobního cloudu, okamžitě je synchronizovat nebo přenášet mezi ostatními zařízeními. Na telefonu jsou předinstalované aplikace nejrozšířenějších sociálních sítí jako Facebook nebo Twitter, aby uživatelé mohli okamžitě komunikovat se svými přáteli, rodinou nebo kolegy. Navíc si lze na úvodní obrazovku telefonu přidat widgety s rychlým přístupem na sociální sítě, a sledovat tak nejnovější statusy přátel či je komentovat jediným dotykem. Fotoaparát s rozlišením 3,2 megapixelů je vybaven digitálním zoomem, LED bleskem, funkcí pro označení místa, kde byla fotka pořízena (geo-tagging), a dále nabízí několik fotografických režimů, včetně vytváření panoramatických snímků. Chytrý software pro úpravu fotografií navyšuje rozlišení fotoaparátu až na 5 megapixelů pomocí softwarové interpolace. Natáčení videí probíhá v plynulé frekvenci 30 snímků za sekundu. Přední kamera telefonu s VGA rozlišením je primárně určena k videohovorům a pořizování autoportrétů.

V prodeji bude rovněž model One Touch 911D, který umožňuje využívat dvě SIM karty v jednom přístroji. To ocení hlavně uživatelé, kteří s sebou normálně musí nosit pracovní a soukromý telefon. Telefon vás vždy upozorní, na které číslo je hovor veden. Zároveň si můžete vybrat, z kterého účtu budete volat a nastavit si data pro každou SIM kartu zvlášť.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud