Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

LG chystá revoluci v televizorech – nové modely mohou změnit TV odvětví

Michal Bareš 05.01.2024
Zdroj: LG

Problémy s firmwarem často donutí majitele ještě vůbec ne starých zařízení k nákupu nového modelu. LG to chce napravit novou zárukou a mohlo by se tak stát průkopníkem v oboru.

Chytré televizory se často stávají obětí softwarové aktualizace. Výrobci je buď nenabízejí vůbec, nebo svá zařízení podporují jen krátce. Pro mnoho uživatelů jsou problémy se softwarem dokonce důvodem k přechodu na nový model. Společnost LG to chce se systémem webOS a televizory Smart TV od roku 2024 konečně změnit.

LG oznámilo nové modely pro rok 2024. Jejich panely budou používat technologii QNED (Quantum Nano-Emitting Diode), což je v podstatě další vývojové stádium technologie QLED (Quantum Dot LED TV). U nových modelů LG slibuje, že "v příštích pěti letech bude uživatelům vždy schopen nabídnout nejmodernější uživatelský zážitek", a tedy záruku aktualizace, která se má dokonce na některé modely vztahovat zpětně.

Doufejme, že nový přístup k aktualizacím TV od společnosti LG bude pro toto odvětví příkladem

Uvidíme, zda se LG stane příkladem a zda reakce na jeho krok přinese nový standard aktualizací firmwaru chytrých televizorů i u konkurence. U chytrých telefonů to také trvalo, ale nakonec se standard čtyř až pěti let záruky aktualizací stal nejen průmyslovým standardem, ale je také stále častěji vyžadován zákonem.

V budoucnu se budou v EU moci prodávat pouze chytré telefony s minimálně pětiletou podporou. Tento požadavek se však netýká většiny ostatních elektronických zařízení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud