Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Licence k Office 2013 je nepřenosná

redakce 15.02.2013

Krabicové verze Microsoft Office 2013 nebude možné při výměně počítače aktivovat na novém stroji.

Zatímco například softwarové produkty Adobe umožňují přenos a aktivaci programů na nový počítač (po jejich deaktivaci na původním stroji), u Microsoft Office 2013 takový postup možný nebude. Licenční podmínky Microsoftu vážou instalaci kancelářské sady na konkrétní stroj, podobně jako je tomu u OEM verzí operačního systému (tedy Windows předinstalovaných na nově pořizovaném počítači). Pokud se tedy kdykoli později rozhodnete pro nákup nového počítače, nebude na něm možné Office 2013 znovu aktivovat, přestože je ze starého počítače odinstalujete.

Problémy ovšem mohou nastat i v případě, že se vám počítač se sadou Office 2013 porouchá. Můžete sice vyměnit běžné komponenty, jako je pevný disk či operační paměť, ovšem licence Office 2013 bude svázána se základní deskou – při její výměně bude třeba pořídit licenci novou.

Licenční politika Microsoftu pravděpodobně směřuje k širšímu využití služby Office 365 i mezi domácími uživateli. Za roční předplatné kolem 2 000 Kč bude možné pracovat s kancelářskými programy až na pěti počítačích.

S ohledem na to, že Office 2013 nepřináší běžným uživatelům nijak zásadní vylepšení, se o to více vyplatí zapřemýšlet nejen nad nutností upgradu na novou verzi, ale také o alternativách dostupných k instalaci zdarma, nebo prostřednictvím internetového prohlížeče.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme