Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Licence Office 2013 budou přenosné

redakce 06.03.2013

Microsoft změnil své nedávné rozhodnutí o úpravě licenčních podmínek k nové verzi kancelářské sady Office 2013. Zatímco původně bylo zamýšleno vázat zakoupenou licenci na jeden konkrétní stroj, aktualizované licenční podmínky opět umožňují přenos licence na jiný počítač.

Rozhodnutí Microsoftu o fixaci licence Office 2013 na jeden počítač, bez možnosti reaktivace při pořízení nového počítače, jako náhrady za starý nebo rozbitý stroj, se setkalo s velkou nevolí zákazníků. Proto se Microsoft rozhodnul změnit licenční podmínky, které nově přenos licence Office 2013 umožňují. Nyní je jediným omezením možnost přenosu licence pouze jedenkrát v průběhu 90 dní. Pokud ovšem dojde k poškození počítače, lze přenos licence provést i dříve.

Změna licenční politiky je platná okamžitě a vztahuje se na všechny verze kancelářské sady Office 2013 pro domácí uživatele i podniky a rovněž i na jednotlivě zakoupené aplikace. Instalace je nadále možná pouze na jednom stroji, před opětovnou aktivací je tedy třeba aplikace z původního počítače odinstalovat. Pravidla pro použití OEM verzí Office (verzí pořízených při nákupu počítače) zůstávají stejná – licence OEM verze je stále vázána na počítač, se kterým byla pořízena (což je stejné i u OEM verzí Windows).

Nové licenční podmínky Office 2013 se nijak nedotýkají služby Office 365 pro domácnosti, kdy je možné kancelářské aplikace instalovat až na 5 různých zařízení. Aktivace a deaktivace Office 2013 na těchto aplikacích pak probíhá jedním kliknutím ve webovém rozhraní a bez omezení 90denním limitem.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud