Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Logitech uvádí na trh řadu webových kamer s HD

redakce 11.06.2010

Logitech uvádí na trh novou sérii webkamer s vysokým rozlišením a nedávno avizovaný software Logitech Vid HD. Jedná se o bezplatně dostupný a jednoduchý software, pomocí nějž lze provádět videohovory v rozlišení 720p, nahrávat videa ve Full HD 1080p a jedním kliknutím publikovat na Facebooku a YouTube.

Logitech HD Pro Webcam C910

Webová kamera Logitech HD Pro Webcam C910 stanovuje na poli webkamer novou laťku, pokud jde o standard kvality. Nejenže vám umožní nahrávat video v ohromující kvalitě Full HD 1080p a provádět plynulé videohovory v rozlišení HD 720p, ale zároveň pracuje s křišťálově čistým stereozáznamem snímaným dvěma mikrofony umístěnými po stranách webkamerové čočky. Webkamera C910 má hloubku 25 milimetrů, takže se hodí i pro použití na noteboocích.

Logitech HD Webcam C510

Pokud máte rádi webkamery, které si můžete vzít všude s sebou, skladný model Logitech HD Webcam C510 vám umožní vzít si ji, ať už budete cestovat kamkoli. Pokud tedy chcete uskutečnit videohovor doma, v hotelu nebo v kanceláři, webkamera C510 se snadno složí a vejde do kapsy, takže si ji bez problémů můžete vzít s sebou. Navíc ji lze otáčet o 360 stupňů, a tak její pomocí můžete do konference zapojit víc lidí. Logitech představuje také dvě HD webkamery, spadající do nízkého cenového spektra. Jsou to kamery Logitech HD Webcam C310 a Logitech HD Webcam C270.

Software Logitech Vid HD

Softwarem Logitech Vid HD se uzavírá pomyslný kruh videohovorů ve vysokém rozlišení, protože člověk nemůže uskutečnit videohovor v HD rozlišení (byť by měl HD webkameru), pokud mu chybí software, který umožňuje obousměrný přenos videa v HD kvalitě.

Pokud jste tedy čekali na to, až bude k dispozici jednodušší a lepší způsob, jak uskutečnit videohovor, máte nyní zdarma k dispozici software Vid HD, který představuje rychlou a snadnou cestu k uskutečnění videohovoru ve vysokém rozlišení. Software se dodává s každou novou webkamerou Logitech a je také zdarma ke stažení na internetu na adrese www.logitech.com/vid. Pokud již Logitech Vid používáte, můžete ho upgradovat na verzi Vid HD a používat ho s webkamerou, která pracuje v HD rozlišení.

Jediným kliknutím natáhnete video na Facebook nebo YouTube

Dnešní svět je charakteristický svými sociálními sítěmi, které jsou nedílnou součástí každodenního života milionů lidí. A video v něm má svou nezastupitelnou úlohu, protože jeho prostřednictvím uživatelé sdílejí své zážitky s dalšími lidmi, na nichž jim záleží. S novými HD webkamerami Logitech se dají videa nahrávat a natahovat na Facebook a YouTube pouhým jediným kliknutím. Součástí webkamer je i software Magix, určený pro editaci fotografií a videozáznamů, díky němuž lze před zveřejněním záznamu či fotografie vyhladit ostré okraje. Pomocí foto- a videogalerie lze zase soubory jednoduše ukládat a vytvářet z nich alba. Všechny nové webkamery s vysokým rozlišením od společnosti Logitech mají certifikát Skype, jsou optimalizovány pro Windows Live Messenger a jsou kompatibilní s nejpoužívanějšími programy určenými pro videokonference, včetně programů Skype, Yahoo! Messenger, Windows Live Messenger a Gmail Voice and Video Chat.

Cena a dostupnost

Kamera Logitech HD Pro Webcam C910 má být k dispozici v srpnu za doporučenou maloobchodní cenu 3 290 Kč. Kamera Logitech HD Webcam C510 se bude prodávat za 1 340 Kč s DPH, v České republice se začne prodávat rovněž v srpnu. Kamera Logitech HD Webcam C310 bude k mání za 1 090 Kč a model Logitech HD Webcam C270 bude za 840 Kč. Obě webkamery budou k dispozici v červenci.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud