Přejít k hlavnímu obsahu

Lumix S5 II: Když chcete nejuniverzálnější hybrid dneška

redakce 01.03.2023

Ruku vzhůru ti, co ještě pamatují doby, kdy hybridní fotoaparáty uměly fotografovat a točit video, ale jedna funkce za tou druhou vždy tak trochu pokulhávala...

Kompaktní plnoformátová bezzrcadlovka Panasonic Lumix S5 II boří mýty ohledně hybridních fotoaparátů a nabízí nejuniverzálnější nástroj pro tvorbu obsahu na trhu. Skutečně.

V případě Lumix S5 II se nejedná pouze o marketingové zaklínadlo. V jeho cenové hladině totiž na trhu neexistuje jediný full-frame přístroj (fotoaparát ani kamera) s open gate v 6K rozlišení. Každý, kdo kdy editoval fotografie nebo video, zná ten pocit, kdy je ze záběru potřeba udělat výřez, ale vstupní kvalita to zkrátka nedovolí. Jelikož S5 II umí natáčet a fotografovat ve vyšší než produkční kvalitě, nepředstavuje pro něj digitální zoom žádný problém.

Jak už je u fotoaparátu od Panasonicu zvykem, podporuje navíc všechny známé standardy videa. Extrémně účinná stabilizace obrazu se pak společně s ultrazvukovým filtrem neskloní před prachem, bouřkou nebo otřesy. Dual Native ISO zase účinně potlačuje šum i při fotografování na ultra vysoké citlivosti a věrně vykresluje i tmavé oblasti.

C4K 4:2:2 10 bit

Pro laika shluk náhodných písmen a číslic, pro profesionála jeden z nejsilnějších argumentů pro pořízení nového Lumix S5 II. 

Možnost natáčet v C4K formátu (Cinema 4K) totiž značně zjednodušuje cestu záběru na promítací plátna. Podvzorkování 4:2:2, kdy je jedna barevná složka pro dva jasové body zabrání tzv. moiré efektu, který kazí výsledný dojem z fotografie nebo videa při záběru velkých barevných ploch jako obloha nebo moře. Tam, kde konkurenční fotoaparáty dokážou díky 8bitové barevné hloubce uložit do fotografie jen něco okolo 16 milionů barev, jich S5 II dokáže díky 10bitové hloubce rozlišit více než jednu miliardu, a to vše bez časových limitů a rizika přehřívání.

Zaostřeno na cokoli

Jako první fotoaparát od Panasonic disponuje S5 II fázovým hybridním ostřením, které výrazně zlepšuje sledování a rozpoznávání objektů v záběru. Poradí si díky němu i při focení akčních scén nebo natáčení v neideálních světelných podmínkách. Oproti předchozímu modelu navíc přibyla i možnost aktivního chlazení, kterou poodhalují výdechy ventilátoru u ovládacího kolečka.

Kombinace jeho předností z něj tak dělají tu nejlepší volbu pro všechny foto a video tvůrce, kteří se neradi nechávají při své práci limitovat a chtějí univerzální nástroj, na který se mohou spolehnout na přímém slunci i v šeru, v ateliéru i venku, v klidu i za běhu.

Více o Panasonic Lumix S5 II zjistíte na webových stránkách Panasonic.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud