Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mapy Google dostanou novou navigační funkci: praktický widget zprostředkuje informace o provozu

Jiří Palyza 04.07.2022

Oblíbená mapová aplikace od Googlu získává novou praktickou funkci. Uživatelé informují o tom, že se v současné době zavádí nový dopravní widget. Na co se můžeme do budoucna těšit?

V rámci představení nových widgetů pro Android Google oznámil také zajímavou novinku pro Mapy Google. Jedná se o malý widget, který zobrazuje dopravní situaci v bezprostřední blízkosti uživatele, a to přímo na domovské obrazovce.

Jednou z obzvlášť praktických funkcí widgetů, na rozdíl od zástupců, je to, že na ně jde přímo klepnout a provést požadovanou akci. Také lze v zobrazení velmi snadno zoomovat, aniž byste museli otevírat aplikaci Mapy.

Nový widget pro aktuální dopravní situaci rozšiřuje nabídku už dostupných přizpůsobitelných widgetů a zkratek pro plánování trasy, polohu, sdílení míst, obecnou dopravní situaci a režim jízdy. Zkratky ale mají pro uživatele tu nevýhodu, že klepnutím na ně se dostanete přímo do aplikace.

Mapy Google: nový dopravní widget bude postupně uvolňován v průběhu nadcházejících týdnů

Ve svém oznámení z poloviny června Google napsal, že nová funkce by měla být uživatelům Androidu zpřístupněna "v nadcházejících týdnech". Mnoho uživatelů na Twitteru ale hlásí, že už novinku mohou používat. Mimochodem, podobný widget mají uživatelé Apple k dispozici už od loňského roku.

Před několika týdny Google představil další zajímavou novinku pro Mapy. V budoucnu si uživatelé budou moci při plánování trasy zobrazit plánované náklady na mýtné.

Zdroj: Blog GoogleTwitter/Mishaal Rahman


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud