Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mapy Google získají hned tři nové funkce: cestovatelé se mají na co těšit

Jiří Palyza 20.11.2023
Zdroj: Freepik

Google zahájil uvolňování aktualizace své oblíbené mapové služby. Zaměřil se především na vylepšení informací o dopravních spojeních a nalezení nejlepší trasy na základě různých faktorů. Nechybí ani prvky zábavy.

Kapitoly článku

V předvánočním čase Google oznamuje tři nové funkce ve své oblíbené službě Mapy Google.

Především ve velkých městech anebo neznámých oblastech může být používání veřejné dopravy často velmi komplikované a nepřehledné. Mapy Google v tom chtějí pomoci a vylepšují popisy tras.

Hlavně při využívání veřejné dopravy byste měli mít možnost najít nejlepší dopravní spojení, a to na základě různých klíčových faktorů. Patří k nim kromě času příjezdu a počtu přestupů také délka trasy. Pokud upřednostňujete konkrétní typ dopravy, například raději cestujete autobusem než vlakem, nebo chcete jít kratší cestou, nastavíte si trasu pomocí filtrů.

Další novinka usnadňuje především cestování vlakovou dopravou. Google přidává do Map vizualizace vchodů a východů ze stanic. Ve více než 80 městech po celém světě nyní uživatelé mohou přesně vidět, na které straně ulice se vchody nacházejí a jak se k ni nejlépe dostat. Tím se minimalizuje riziko, že byste nastoupili do špatného vlaku.

Nové funkce Map Google slibují lepí organizaci cest a více zábavy

Nové funkce Map Google
Seznamy aktivit půjde sdílet s přáteli včetně hodnocení pomocí emotikonů.
Zdroj: Blog Google

Aktualizace funkce seznamu aktivit by měla umožnit sdílet jednotlivá místa s přáteli a hodnotit například skupinové aktivity jednoduše a rychle pomocí emoji. Do seznamu oblíbených položek v Mapách Google už je nějakou dobu možné emotikony přidávat.

Mohlo by vás zajímat

Díky nejnovějšímu updatu můžete svá oblíbená místa sdílet s přáteli a vytvořit i sdílený seznam. Pomocí emotikonů pak můžete například hlasovat o tom, kde se o víkendu sejít na konkrétní společnou aktivitu.

Novinky služby Mapy Google na obrazovkách smartphonů
Pokud patříte mezi hravé uživatele a nestačí vám pro vyjádření názoru standardní nabídka emotikonů, můžete si s podporou Google Kitchen a umělé inteligence vytvářet vlastní, které přesněji vyjádří váš názor a pocity.
Zdroj: Blog Google

Podle informací Google budou všechny tři nové funkce pro mapovou službu postupně zaváděny na obou hlavních mobilních platformách, Androidu a iOS.

Další nová funkce Map Google umožňuje přidat reakci k jakékoliv fotce, videu nebo recenzi pomocí emoji. Dají se i vytvářet nové emotikony kombinací dvou různých stávajících. Ostatním uživatelů tak můžete dát hned najevo, co si o jejich příspěvku myslíte.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud