Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Měli jste covid? Jak očistit telefon od všech virů a bakterií

Jakub Fišer 07.03.2023

Možná, že slovo „covid“ je pro vás již zapomenuté. Vzpomínka na nedávnou nepříjemnou etapu našich dějin, kdy jsme museli být zavřeni doma a nešlo dělat nic jiného, než sledovat televizi. Covid ale částečně řádí i teď a než se z něj vyléčíte, je dobré se s jeho ostatky kompletně vypořádat.

Kapitoly článku

Když je člověk nemocný a leží doma, nejčastěji bere do ruky ovladač od televize, hrnek s čajem a mobilní telefon. A právě ten byste měli průběžně čistit a omývat, abyste se zbavili reziduí virů a bakterií na povrchu displeje a zad vašeho telefonu.

Jak vyčistit smartphone?

Jak na to, respektive jak začít, abyste se zbavili 99 % všech škodlivých mikroorganismů, ale neponičili elektroniku? Jako první přetřete celý mobilní telefon (displej, záda, boky) hadříkem či vatovým tamponkem napuštěným antibakteriálním čisticím prostředkem.

Pokud nemáte žádný značkový prostředek na čištění elektroniky, můžete využít i klasický čistý líh, nicméně dbejte zvýšené opatrnosti. Neměli byste jej nanášet mnoho na displej, pouze na hadřík a tím jemně stírejte nepořádek z displeje. Zároveň dejte pozor, aby se vám líh nedostal na kůži nebo do obličeje. V žádném případě nepoužívejte přípravky na bázi chloru, kterými čistíte koupelnu.

Jak vyhnat covid z vašeho telefonu? | Zdroj: Unsplash

Jak vyhnat covid z vašeho telefonu? | Zdroj: Unsplash

Voda, líh nebo UV

Dobrou radou může být i použití klasické vody. Pokud máte voděodolný smartphone, klidně ho omyjte pod tekoucí vodou. Samozřejmě by měla být bez jakýchkoliv saponátů a neměla by být vyloženě horká, spíše vlažná.

Díky vodě se totiž dostanete i do útrob, kde se zbytky bakterií a virů mohou schovávat také. Pokud váš telefon pod vodu nesmí, chopte se starých dobrých vatových tyčinek do uší, namočte je do lihu nebo čisticího prostředku a setřete s nimi ovládací prvky, mikrofony, reproduktory a podobně – hlavně v horní části telefonu, kterou si přikládáte k obličeji.

Na závěr malý tip – pokud máte doma UV čističku, lze využít i tu. Telefon stačí otřít laciným vlhčeným ubrouskem a vložit ji do UV čističky. Za pár minut dostanete telefon, který byl světlem očištěn a zbaven veškerých mikroskopických neřádů.

Zdroj: Autorský obsah, FCC


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud