Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft doporučuje: proč byste neměli vypínat počítač s Windows přes noc

Jiří Palyza 02.02.2022

Společnost Microsoft dává v současné době uživatelům Windows neobvyklou radu: aby se do počítačů správně instalovaly důležité aktualizace, uživatelé by je měli nechat běžet přes noc. Instalace totiž může trvat až osm hodin.

Podle údajů Microsoftu je v současnosti přibližně 50 % všech zařízení se systémem Windows vybaveno zastaralou verzí Windows 10. Jeden z důvodů vidí v tom, že mnoho uživatelů provozuje svůj počítač pouze krátkodobě. Důležité aktualizace ale mohou trvat až osm hodin, a to zejména u starších nainstalovaných verzí.

Vývojáři proto nyní na svém blogu doporučují, aby uživatelé nechali svá zařízení běžet přes noc. Tím se zajistí, že aktualizace budou mít dostatek času na stažení a instalaci. Píše se o tom na stránce techcommunity.microsoft.com v příspěvku "Achieve better patch compliance with Update Connectivity data".

Aktualizace Windows: podle Microsoftu systémy na mnoha počítačích nemají dostatek času pro správný update

windowsupdate(1)

Dostatek času na úspěšné provedení aktualizací: počítače by měly běžet dostatečně dlouho. | Zdroj: Windows 10

Podle informací uvedených v blogovém příspěvku zařízení potřebují minimálně dvě hodiny trvalého běhu a připojení do internetu ke zjištění informací, zda pro ně jsou aktualizace k dispozici, a celkem šest hodin nepřetržitého připojení od okamžiku zjištění dostupnosti aktualizací až po jejich spolehlivé stažení a instalaci na pozadí. Microsoft proto také doporučuje, aby o tom firmy informovaly své zaměstnance. Uživatelům by měly sdělit, aby po práci nevypínali své počítače, ale nechávali je spuštěné přes noc. Jen tak může Microsoft i nadále zaručit nejvyšší úroveň zabezpečení včasným a úplným provedením aktualizací.

Pro uživatele Windows 11 je tu přeci jen jedna dobrá zpráva: aktualizační soubory jsou u nového systému výrazně menší, než u jeho předchůdce. Proto by se nové záplaty měly spolehlivě dostat do zařízení i při běžném používání po kratší dobu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme