Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Microsoft není schopen opravit chybu Windows 11: otravná hláška uživatele zlobí pořád

Jiří Palyza 24.03.2023

Nová aktualizace Windows 11 opět způsobuje potíže. Znovu se objevuje hláška o nepodporovaném hardwarovém zabezpečení, která se zobrazuje i na hardwarově kompatibilních počítačích.

Kapitoly článku

Pokud patříte k uživatelům Windows, pravděpodobně velmi dobře víte o systémových požadavcích Windows 11. V některých ohledech jsou dost zvláštní a někdy jsou jimi zaskočeni i vlastní zaměstnanci Microsoftu.

Přestože sama o sobě nejsou zpřísněná kritéria vždy špatná, Windows 11 zůstávají chybová a v některých případech i dokonale kompatibilní systém může vykazovat příznaky nepodporovaného počítače.

Vcelku standardním jevem jsou různé problémy, se kterými se uživatelé setkávají po instalaci nejnovějších aktualizací. V těchto dnech je stále více uživatelů, kteří hlásí chybu v podpoře hardwaru.

Jde o případ stále přetrvávající chyby v aplikaci zabezpečení systému Windows 11, v části Zabezpečení zařízení. Kvůli ní se i na podporovaných počítačích zobrazuje chybové hlášení, že "Standardní hardwarové zabezpečení není podporováno."

Nejde o žádnou novinku, Microsoft měl prostor tento problém už opravit, přesto se ale objevuje i v nejnovějších sestaveních Windows 11.

Windows 11: update přináší staronový problém s hardwarovým zabezpečením

devicesecurity

Chyba se objevila už v létě loňského roku a uživatelé si na ni opakovaně stěžovali. Nicméně ve Windows 11 se objevuje i nadále. | Zdroj: Microsoft

Po provedených analýzách nyní Microsoft zpřístupnil v kanálu Dev aktualizaci sestavení s číselným označením 25169. Měla by opravit problém, který je považován za hlavní příčinu skutečnosti, že zabezpečení systému Windows nerozpoznává zařízení jako autorizovaná.

Vzhledem k načasování se problém může objevit ještě po další aktualizaci zabezpečení. Podle bezpečnostního manažera Microsoftu by ale měl po následném updatu systému Windows opět zmizet.

Zdroj: Neowin


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud