Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft oživuje staré nápady: praktická funkce Windows se vrací zpět

Jiří Palyza 28.04.2023

S Microsoftem je to občas taková hra na kočku a myš: často z Windows odstraňuje oblíbené funkce, což se uživatelům nelíbí. Někdy ale dojde k opaku. Zdá se, že vývojáři vrátí jednu z užitečných funkcí, kterou už možná znáte.

Kapitoly článku

Ve Windows 11 Microsoft zásadně přepracoval Hlavní panel. U některých uživatelů ale narazil: redesign nesplňuje jejich požadavky a vyjadřují svůj nesouhlas.

Vývojáři v Redmondu proto některé své změny postupně vrací zpět, a tak se uživatelé Windows 11 možná už brzy dočkají funkcí, které se kdysi na Hlavním panelu nacházely. Microsoft tak nakonec vyslyší přání uživatelů, kteří by rádi opět používali mnoho oblíbených starších možností.

V programu Windows Insider se objevila sestava Windows 11 23440, která obsahuje první změny, které do Hlavního panelu vrací části starých funkcí.

Tato funkce Hlavního panelu se brzy vrátí zpět

taskbar

Hlavní panel, jako jeden ze základních ovládacích prvků Windows, by měl odpovídat požadavkům uživatelů. Zdá se, že Microsoft vrátí zpět štítky a umožní zakázat seskupování aplikací. | Zdroj: Windows/Unsplash

Microsoft znovu vrací funkci zobrazování štítků s popiskami na Hlavním panelu. Pomocí funkce Zobrazit popisky lze na Hlavním panelu u ikon aplikací zobrazit jejich názvy.

To by mělo usnadnit identifikaci a přepínání mezi různými okny. Uživatelům ale stále zůstane možnost funkci deaktivovat a vrátit se tak k současnému chování ikon.

V systému Windows 11 bude také zavedena možnost oddělit ikony ze skupin na Hlavním panelu. K tomu se má vázat funkce "Nikdy neslučovat". Jak už název napovídá, seskupování ikon a aplikací na Hlavním panelu má být zrušeno.

Touto volbou chce Microsoft také vyřešit problém ztrácení oken při seskupování na Hlavním panelu, které někteří uživatelé považují za užitečné, jiní za otravné. Tato možnost by měla zajistit, aby uživatelům zůstal přístup k jejich oblíbeným aplikacím, aniž by jim v tom bránilo automatické seskupování.

Mnoho funkcí je ale stále v raném stádiu vývoje. Pravděpodobně budou zahrnuty do další velké aktualizace Windows 11 na podzim tohoto roku.

Zdroj: TheVerge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme