Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft potvrzuje nepříjemné problémy s ukládáním a kopírováním ve Windows: týká se to i vás?

Jiří Palyza 29.05.2023

Příčina problému je prozatím nejasná. Microsoft potvrdil nepříjemnou chybu Windows, která způsobuje problémy při ukládání souborů. 

Kapitoly článku

Mnoho uživatelů Windows si už delší dobu stěžuje na nepříjemný problém. V mnoha případech jim nefunguje ukládání nebo kopírování souborů. Microsoft nyní tuto chybu oficiálně potvrdil a popisuje ji na svém webu.

Zajímavé je, že na rozdíl od mnoha jiných případů tato chyba není způsobena aktualizací. Důvody chyb při ukládání a kopírování souborů jsou proto do této chvíle nejasné. Microsoft zkoumá možné příčiny.

Podle informací od Microsoftu jsou uvedenou chybou dotčeny pouze soubory vytvářené 32bitovými aplikacemi. Může být problém v API rozhraní CopyFile, které používají. To se týká i aplikací Microsoft Office, např. Wordu nebo Excelu, které jsou dotčeny pouze při použití 32bitových verzí. Uživatelé se mohou setkat s chybou "Dokument nebyl uložen".

Problémy se vyskytují zejména při používání komerčního nebo podnikového bezpečnostního softwaru, který využívá rozšířené atributy souborů. Údajně se také týká pouze aplikací, které dokáží adresovat paměťový prostor větší než 2 GB. Tato funkce je v 64bitových překladačích povolena ve výchozím nastavení. V případě 32bitových překladačů to mohou definovat vývojáři.

Windows 10 a 11: problémy s ukládáním chce Microsoft odstranit v nadcházející aktualizaci

Zajímavé je, že s problémy se ozývají pouze firemní uživatelé. U soukromých uživatelů by se na počítačích s Windows vyskytovat neměly.

Přestože Microsoft prozatím netuší, v čem vězí jádro problému, podle jeho vyjádření existuje jednoduché řešení: pokud se s chybou setkáte, příslušný soubor jednoduše stačí znovu uložit nebo zkopírovat. Ve většině případů by se to mělo povést. Problém by měl být odstraněn v některé z příštích aktualizací.

Zdroj: Learn.microsoft.comBleeping Computer


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme