Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft reaguje na stížnosti uživatelů a stahuje kontroverzní změnu

Jiří Palyza 07.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Je to jedna z novinek, která se soudě podle reakcí uživatelů příliš nepovedla. Redmond to ale nenechává být a funkci, která uživatele tolik irituje, bere zpět.

Pro region Evropské unie Microsoft prozatím neuvolnil funkci Windows Copilot s podporou umělé inteligence, která je vaším parťákem při práci se systémem. V mnoha věcech by měla uživatelům pomoci při každodenní práci, ale i s nastavením systému v různých oblastech. Důvodem jsou doposud nevyřešené záležitosti ohledně ochrany osobních údajů a sledování aktivit uživatelů, protože Copilot to vše pochopitelně velmi přičinlivě využívá. 

Ve Windows je jedna funkce, která je docela užitečná. Pokud najedete myší do pravého spodního roku obrazovky, objeví se symbol svislé čáry. A pokud na něj kliknete, skryjí se všechna otevřená okna a zobrazí pouze pracovní plocha. Ke stejnému výsledku také dojdete klávesovou kombinací [Windows]+[D]. Tato funkce se nazývá Zobrazit plochu/Show desktop.

Ve verzích Windows 11 mimo region EU Microsoft udělal jednu změnu, která mezi uživateli vzbudila značnou nevoli. V rámci aktualizace označené KB5034765 funkci Zobrazit plochu odstranil a nahradil ji symbolem Windows Copilota.
 

Mohlo by vás zajímat

V nejnovějším sestavení verze beta Windows 11 s označením 22635.3566 je ale funkce Zobrazení plochy zpět na svém obvyklém místě a Windows Copilot se vrátil mezi ostatní ikony na Hlavní panel.

Uživatelé si v tomto případě vynutili své a vypadá to, že funkce Zobrazit plochu jim velmi chyběla. Ve výchozím nastavení Windows 11 je tedy opět povolena. Windows Copilot, který je součástí iniciativ Microsoftu v oblasti umělé inteligence, zůstává k dispozici. Je jen o něco méně vtíravý. Změny si budou moci povšimnout uživatelé, kteří mají mimoevropské verze Windows 11.

Microsoft se vzdává: moderní technologie ustupuje tradičnímu ovládání Windows

Windows Copilot na pracovní ploše Windows 11
Uživatelé, kterým se v pravém spodním rohu obrazovky Windows 11 začal místo funkce Zobrazit plochu objevovat symbol Windows Copilota, tím nebyli nadšení a rázně to dali najevo.
Zdroj: Microsoft

V současné době je změna dostupná pouze v beta verzi, ale brzy by měla být rozšířena pro všechny uživatele systému Windows 11 v regionech, kde Microsoft nabízí rozšíření Windows Copilot.

Pro uživatele, kteří Windows Copilot nepotřebují, nabízí Windows snadné způsoby, jak funkci zakázat nebo přizpůsobit prostřednictvím kontextové nabídky Hlavního panelu. Na některých nejnovějších laptopech se také můžete setkat s přidanou klávesnicí, která je vyhrazena spouštění Windows Copilota.

Jinak si uživatelé, kteří Windows Copilota mají k dispozici, mohou v Nastavení systému Windows a sekci Přizpůsobení tuto novinku zapnou nebo vypnout, případně nastavit chování Hlavního panelu podle vlastních preferencí.

Zdroj: Windows Latest

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud