Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft uvádí český trh nový Office 365 pro firmy

redakce 16.04.2013

Nová verze cloudové služby Office obsahuje nové vlastnosti a funkce ušité na míru rozpočtům malých, středních i velkých organizací.

Kromě aktualizovaných služeb Microsoft Lync Online, Microsoft Exchange Online a Microsoft SharePoint Online mohou také uživatelé v rámci Office 365 získat nové verze aplikací Office až na pět svých zařízení ve formě stále aktualizované cloudové služby. Office 365 přináší i vylepšené možnosti podnikové sociální interakce, a to s využitím možností technologie SharePoint a Yammer. Později v tomto roce bude možné využít i propojené komunikační platformy Lync-Skype ke zjišťování přítomnosti kontaktu online, zasílání rychlých zpráv a k hovorům. Kromě nového Office 365 pro firmy je na českém trhu k dispozici i služba Office 365 pro domácnosti, Office 365 pro vysokoškoláky a také lokalizované verze aplikací Office 2013.

Od svého spuštění v polovině roku 2011 patří Office 365 k nejrychleji se prosazujícím produktům v historii Microsoftu. Za pouhých 18 měsíců se počet velkých podnikových zákazníků využívajících placenou službu zvýšil na 20 % oproti necelým 15 procentům před rokem. Také počet malých a středně velkých firem využívajících Office 365 vzrostl za posledních 12 měsíců o více než 150 procent.

Nabízené varianty služby Office 365:

 • Office 365 Midsize Business. Office 365 Midsize Business je určen pro středně velké firmy s 10 až 250 zaměstnanci. Služba obsahuje Office 365 ProPlus (kompletní sadu aplikací až na pět uživatelských zařízení) a středně velkým firmám přináší možnosti firemní komunikace a spolupráce díky Exchange Online, Lync Online a SharePoint Online — společně se zjednodušenými IT nástroji potřebnými k udržení kontroly. Také je zde přítomna integrace služby Active Directory, webová konzole pro správu a telefonická podpora. Cena ročního předplatného je 147,60 EUR (3 690 Kč) za jednoho uživatele.
 • Office 365 Small Business Premium. Služba Office 365 Small Business Premium je určena pro malé firmy do deseti zaměstnanců. Kromě kompletní sady nových aplikací Office služba obsahuje i firemní e-mail, sdílené kalendáře, nástroje pro webové stránky a možnost videokonferencí ve vysokém rozlišení. To vše jako snadno spravovatelnou službu nevyžadující experta na IT. Cena ročního předplatného je 124,80 EUR (3 120 Kč) za jednoho uživatele. Umožňuje také měsíční předplatné, které lze pořídit za 12,80 EUR (320 Kč) za uživatele.
 • Office 365 ProPlus. Office 365 ProPlus obsahuje nejnovější a kompletní sadu aplikací Office — Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, InfoPath a Access — dodávaných formou služby až na pět uživatelských zařízení. Uživatelé se nyní mohou jednoduše přihlásit z kteréhokoli svého zařízení a všechny jejich dokumenty a vlastní nastavení cestují s nimi, což jim dovolí rychle v práci navázat tam, kde skončili. IT oddělení také získávají potřebné nástroje pro správu aktualizací, a to včetně možnosti, aby Office 365 ProPlus běžel na zařízení paralelně s jinou verzí Office. Služba Office 365 ProPlus je k dispozici jako samostatná nabídka ročního předplatného za 154,80 EUR (3 870 Kč) na uživatele, nebo je zahrnuta v aktualizovaných nabídkách Office 365 pro firmy (např. v novém Office 365 Midsize Business).
 • Zdroj: TZ Microsoft.


  Máte k článku připomínku? Napište nám

  Sdílet článek

  Mohlo by se vám líbit
  Všechny nejnovější zprávy

  doporučujeme


  články odjinud