Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Modování smartphonů Moto Z

Pavel Trousil 13.06.2016

Rodinu telefonů Lenovo Moto Z lze modovat prostřednictvím dodávaného příslušenství Moto Mods. Smartphone můžete vybavit reproduktorem, nebo dokonce projektorem.

Společnost Lenovo představila na letošní konferenci Tech World v San Franciscu novou rodinu smartphonů Moto Z spolu s příslušenstvím Moto Mods, díky kterému mohou uživatelé změnit svůj telefon podle aktuální potřeby. Smartphony Moto Z jsou díky tělu zkonstruovanému z nerezové oceli a hliníku odolné a přitom tenké a lehké. Uživatelům nabídnou tělo tenké 5,2 milimetrů a 5,5palcový QHD AMOLED displej. Výjimečný výkon zajišťuje kombinace procesoru Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM a 32 či 64GB vnitřního úložiště. Úložný prostor pro všechny fotografie, videa a aplikace mohou uživatelé navýšit až na 2 TB pomocí microSD karty.

moto-z-01-nahled

Moto Z je vybaven 13Mpx fotoaparátem, optickou stabilizací obrazu a automatickým laserovým ostřením. Přední 5Mpx fotoaparát přináší širokoúhlou čočku, díky které se nyní všichni přátelé při focení selfie vejdou do záběru. S vodoodpudivým povrchem telefonu se uživatelé nemusí bát deště či náhodného polití. Čtečka otisků prstů zajistí jednoduché odemčení telefonu jediným dotykem, zatímco kapacitní baterie se postará až o 30hodinovou výdrž bez nutnosti nabíjení. V případě nedostatku energie mohou uživatelé díky technologii Turbo Power dobít telefon až na 8 hodin používání již za 15 minut.

 Celokovový design smartphonu Moto Z Force spolu s druhou generací technologie Moto ShatterShield zaručí, že displej tohoto telefonu nepraskne ani se neroztříští v případě pádu. Ve svém těle přináší všechny vlastnosti telefonu Moto Z doplněné o až 40hodinovou výdrž baterie a zatím nejrychlejší dobíjení TurboPower. To poskytne telefonu energii až na 15 hodin další výdrže již po 15 minutách nabíjení. Uživatelé mohou zachytit fotografie s 21Mpx fotoaparátem, který je vybaven optickou stabilizací obrazu, automatickým ostřením s fázovou detekcí (PDAF) a automatickým laserovým ostřením.

moto-z-moto-mods-jbl-soundboost-nahled

 S novým příslušenstvím Moto Mods mají uživatelé možnost změnit smartphone Moto Z na zařízení, jaké aktuálně potřebují. Díky přídavnému reproduktoru JBL a technologií SoundBoost si mohou hudební fanoušci poslechnout písně nahlas a třeba uspořádat hudební večírek. Nebo zorganizovat filmový maraton a změnit telefon na 70palcový filmový projektor s pomocí Moto Insta-Share Projector. Pokud budou uživatelé potřebovat prodloužit výdrž baterie, dodá jim Power Pack až dalších 22 hodin používání.

moto-z-moto-mods-insta-share-projector-nahled

Uživatelé mohou přizpůsobit smartphone svému osobnímu stylu také díky zadním krytům Style Shells. Vybrat si mohou z materiálů jako skutečné dřevo, kůže nebo vzorované látky. Připojení jednotlivých příslušenství k telefonu Moto Z je zjednodušeno. S pomocí výkonných magnetů mohou být Moto Mods snadno připojeny k telefonu podle aktuálních potřeb. Všechno příslušenství ze sady Moto Mods bude možné připojit k budoucí generaci telefonů Moto Z.

moto-z-moto-mods-tumi-power-pack-nahled

Společnost Lenovo nadále pracuje na vývoji nových Moto Mods a zároveň poskytuje otevřenou architekturu a nástroje, které mohou kreativní uživatelé využít pro realizaci vlastních nápadů. V rámci nového programu Moto Mods Developer Program budou mít uživatelé od malých skupin vývojářů až po velké společnosti příležitost pomoci vytvořit ekosystém příslušenství.

Nový smartphone Moto Z bude společně se sadou příslušenství Moto Mods celosvětově dostupný od začátku září. Dostupnost ani cena pro český trh zatím nebyly stanoveny.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud