Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Motýlí netbook HP Mini 210 Vivienne Tam Edition

redakce 22.04.2010

Společnost HP dnes představila druhou edici designového netbooku, na jehož provedení spolupracovala s návrhářkou Vivienne Tam. Zatímco první loňské kolekci (uvedené loni v dubnu) kralovala červenozlatá kombinace květin, letošnímu roku vládne zlatá barva a motýli.

Od minulého modelu Vivienne Tam došlo kromě designových úprav k poměrně značným vylepšením hardwarovým. Netbook z letošní kolekce je o něco málo větší a těžší, má větší klávesnici, o maličko větší displej, o trochu rychlejší procesor, víc operační paměti, výrazně větší prostor na pevném disku a jako operační systém byla vybrána Windows 7 ve verzi Home Premium (ne tedy u netbooků běžná verze Starter). HP zaměřuje prodej tohoto netbooku logicky hlavně na stylově orientované ženy, takže není divu, že místo hardwarové konfigurace zmiňuje hlavně funkce, které potěší potenciální zákaznice. Netbook je mimo jiné vybaven aplikací „zrcátko“, tedy stylizovaným oknem, do kterého se promítá obraz z integrované webkamerky. Zajímavostí je rovněž motýl poletující po pracovní ploše Windows.

Nás na netbooku kromě na tuto kategorii bohaté výbavy zaujala možnost rychlého spuštění netbooku ve speciálním linuxovém prostředí, které umožňuje základní práci s internetem a elektronickou poštou. Toto rozhraní se rychle nastartuje po spuštění netbooku a zatímco uživatel již může pracovat, na pozadí probíhá načítání systému Windows 7, do něhož je možné se následně přepnout. Velmi praktické, chválíme HP, že se nebojí Linuxu a dokonce jej nabízí modelkám.

Výkon tohoto netbooku je asi tím posledním, co potenciální zákaznice zajímá, přesto zmíníme podrobnou hardwarovou konfiguraci. Základem je CPU Intel Atom N470 (1,83 GHz), 2 GB operační paměti RAM a 320GB magnetický pevný disk. Displej má úhlopříčku 10,1“, ale narozdíl od minulé varianty s poměrem stran 16:9 a rozlišením 1024 x 576 bodů, má plných 1024 x 600 bodů a poměr stran 16:10. Místo baterie s kapacitou 2600 mAh má nyní akumulátor s cca 3300mAh kapacitou, takže by podle výrobce měl vydržet až 5,5 hodiny. Loňská verze měla rozměry 26 x 17 x 2,5 cm a hmotnost 1020 gramů, nově uváděný model má rozměry 27 x 18 x 2,8 cm a hmotnost 1,22 kg, je tedy o něco větší a těžší. Minulý rok se designová edice HP Mini 1100 Vivienne Tam prodávala za cca 13 000 Kč, letos je mnohem lépe vybavený (i když o něco težší) netbook HP Mini 210 Vivienne Tam Edition k dostání za doporučenou koncovou cenu 12 590 Kč vč. DPH. Zájemci si k němu mohou dokoupit i stylovou myš se stejným motivem motýlích milenců za 769 Kč. Tváří produktu HP Mini 210 Vivienne Tam Edition se stala zpěvačka Klára Vytisková ze skupiny Toxique. Součástí kampaně je i facebooková aplikace s možností vyhrát dokonce tři z těchto designových skvostů.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme