Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

MS v hokeji 2024: jak zdarma sledovat zápasy Česka na telefonu nebo počítači?

Jakub Fišer 10.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Dnes startuje mistrovství světa v ledním hokeji. Letošní šampionát je o to speciálnější, že se odehrává v České republice, konkrétně v Praze a v Ostravě. Pokud jste nedokázali ulovit vstupenky pro sledování MS v hokeji živě z arény, poradíme vám, jak sledovat zápasy nejen českého týmu přes telefon nebo počítač.

Kapitoly článku

Česká hokejová reprezentace bude od 10. května bojovat ve skupině A, která se celá odehrává v Praze, a vyzve 7 soupeřů, mezi nimi například Kanadu, Finsko nebo Švýcarsko. Vstupenky na pražské i ostravské zápasy se začaly prodávat v průběhu loňského roku. Ne na každého se ale dostalo, naštěstí je možné zápasy sledovat úplně zdarma prakticky odkudkoliv.

Živě a zdarma

První možnost, jak sledovat zápasy, je pochopitelně televizní obrazovka. Všechny zápasy na šampionátu, tedy i všechny české zápasy, bude vysílat Česká televize na svých kanálech, zejména ČT Sport.

Pokud se k televizi nedostanete, můžete využít alternativu v podobě aplikace či webové stránky iVysílání. Zde můžete bez problémů také sledovat celý turnaj. Jen je třeba upozornit, že webové stránky České televize bývají vždy přetížené, tudíž je dobré mít v záloze nějakou alternativu.

Pakliže nemáte k dispozici moc velký objem mobilních dat, možná využijete raději textový přepis. Pro ten se nejlépe hodí česká aplikace Livesport, doporučíme však i oficiální aplikaci IIHF nebo web specializující se na psané komentování sportovních události – Onlajny.cz.

Portál České televize zaměřený na hokejové MS 2024
Portál České televize zaměřený na hokejové MS 2024
Zdroj: se svolením České televize

Placené televizní aplikace

Dost možná jste předplatitelem některých digitálních televizních platforem, jako je Vodafone TV, O2 TV, Kuki, LepšíTV nebo Magenta TV od T-Mobilu. I ty můžete pro sledování využít – nemusely by být tak přetížené jako je tomu u webových stránek ČT.

Sledování ze zahraničí

iVysílání České televize nefunguje mimo Česko, musíte na to tedy myslet, pokud se budete v době konání šampionátu pohybovat mimo ČR, ale přesto nechcete o zápasy přijít. Využít můžete bezplatnou webovou stránku ZivePrenosy.cz, která umožňuje sledovat prakticky jakýkoliv sportovní zápas zdarma a v prohlížeči. Musíte však počítat s horší kvalitou a častokrát nesrozumitelným komentářem.

A pak je tu alternativa v podobě volně dostupných VPN služeb. Stačí si na svém přijímači aktivovat přepojení na Česko a můžete sledovat Českou televizi prakticky odkudkoliv na světě.

Program zápasů Česka na MS v hokeji 2024

Jak už zaznělo, český národní tým ve skupině vyzve hned 7 týmů, z nichž 4 nejlepší postoupí do čtvrtfinále. Pozorný divák bude moci sledovat těchto 7 zápasů na ploše prvních dvou týdnů:

  • Česko – Finsko, 10. května 2024, 20:20
  • Norsko – Česko, 11. května 2024, 20:20
  • Švýcarsko – Česko, 13. května 2024, 20:20
  • Česko – Dánsko, 15. května 2024, 16:20
  • Česko – Rakousko, 17. května 2024, 20:20
  • Česko – Velká Británie, 18. května 2024, 20:20
  • Kanada – Česko, 21. května 2023, 16:20

Zdroj: iVysílání ČT, IIHF


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud