Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Multi-flip a Tap 11 – Sony má zajímavé mobilní novinky

Pavel Trousil 17.10.2013

Firma Sony představila novinky v podobě zajímavého počítače VAIO Fit multi-flip PC, který se snadno změní na tablet, nebo prezentační rámeček – na přeměnu jde zase trochu jiným způsobem. A v nabídce má nově i a ultra tenký a lehký tablet VAIO Tap 11 s nabíjecí oddělitelnou klávesnicí.

VAIO Fit multi-flip PC je notebook, který můžete snadno přeměnit v tablet. Víko s displejem se v polovině „rozlomí“ a displej se překlopí na druhou stranu. Stejně tak ho můžete dát do tzv. prezentačního režimu. Počítače jsou založeny na nejnovější generaci procesorů Intel Core a mají operační systém MS Windows 8.

vaio-fit-13a-transform-nahled

Displeje počítačů Fit multi-flip mají Full HD rozlišení a jsou typu TRILUMINOS Display for mobile. Obraz ještě vylepšuje technologie X-Reality for mobile. Na jedno nabití baterie je možné pracovat či se bavit až 10 hodin. Pomocí zadního fotoaparátu s 8megapixelovým obrazovým snímačem „Exmor RS for PC“ (pouze VAIO Fit 13A) můžete pořídit fotografie.

Počítače v sobě mají mnoho aplikací jako například CamScanner. Díky této aplikaci můžete převádět text na pořízených snímcích do různých jiných textových aplikací a dále s ním pracovat. U modelů Fit 14A/15A si můžete pořídit dotykový digitální stylus a pomocí aplikace „VAIO Paper“ si můžete na displej psát ručně poznámky.

Nový přenosný počítače Sony VAIO Fit multi-flip bude k dispozici ve velikostech 13,3", 14" a 15,5" a to ve stříbrném provedení od začátku listopadu 2013. Ceny se pohybují od 19 990 Kč (14“ model) do 39 990 Kč.

 

Nový Sony VAIO Tap 11

Další novinkou je ultra tenký a lehký tablet s operačním systémem Windows 8. Dodává se k němu externí bezdrátová klávesnice, ke které se připojí pomocí magnetů. Z tabletu se pak nabíjí její baterie. Klávesnice má dostatečný zdvih a je vybavena touchpadem, který se může vypnout. Když tablet nepoužíváte, přichycená klávesnice k displeji slouží jako jeho ochranný kryt.

Díky nejnovějším procesorům Intel a rychlému SSD disku zvládne snadno běžné úkoly. Pokud chcete psát, „kryt“ jednoduše sundáte a proměníte jej v plnohodnotnou klávesnici. Kromě klávesnice lze pro ovládání použít dotykový digitální stylus, díky němuž si můžete zapisovat poznámky do svého tabletu vlastní rukou stejně jako na papír. Tenký tablet se také může stát komfortním ovladačem vašeho televizoru, nebo jiného domácího spotřebiče. Má totiž infračervený port. Ve výbavě nechybí ani NFC, 3G modul bohužel ano.

VAIO Tap 11 bude od listopadu 2013 dostupný v bílém provedení a cena se bude pohybovat od 21 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud