Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Muž se opil a chtěl zabít svou partnerku. Dítě mu mezitím „hlídala“ umělá inteligence

Jakub Fišer 07.02.2023

Neskutečně bizarní kriminální příběh se odehrál v létě tohoto roku v oblasti Powys na východě Walesu ve Velké Británii. Muž podezřelý z násilí na své partnerce údajně využíval umělou inteligenci, aby mu hlídala malou dceru.

Kapitoly článku

Policie ve východním Walesu řešila v tomto roce v létě bizarní případ domácího násilí. 30letý muž je podezřelý z toho, že se pokusil uškrtit svou partnerku po tom, co spolu vyrazili popíjet. Po návratu domů muž napadl svou partnerku a pokusil se ji uškrtit, což se mu však nepovedlo.

Alexa mu hlídala dceru

Přivolaná hlídka se však nestačila divit, jak pár přistupuje k výchově 5leté dcery podezřelého násilníka. „Byla přivolána policie a na krku ženy byly zjištěny stopy. Uvedla také, že dítě bylo v domě ponecháno ‚krátkou dobu‘,“ sdělil médiím prokurátor Stephen Davies ze soudu Llandrindod Wells Magistrates & Family.

Muž se později přiznal, že svou 5letou dcerku nechával doma samotnou často, právě když chodíval popíjet do lokálních restauračních zařízení. Policii však šokoval tím, že „svěřoval“ hlídání své dcerky umělé inteligenci Alexa v zařízení od společnosti Amazon.

„Řekl, že nechal dceru doma, ale v telefonu měl aplikaci s kamerou Alexa, aby mohl sledovat její spánek,“ stojí v protokolu.

Pro 30letého násilníka situace nedopadla zrovna dobře. Po tom, co se u soudu přiznal, byl odsouzen k 12 měsícům odnětí svobody s podmíněným odkladem na 2 roky. Dcera, kterou měl ve výhradní péči on, mu byla odebrána. „Měl určitou snahu na ni dohlížet, ale ví, že způsob nedosahoval toho, co se od rodiče očekává,“ přiznal u soudu jeho státní zástupce.

Zdroj: Daily Star


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme