Zcela zásadním uvědoměním je, že mobil se při nabíjení více či méně zahřívá. Proto je třeba k nutnému aktu nabíjení přistupovat velmi šetrně, aby nedošlo k přehřátí. To znamená, že byste v žádném případě neměli nabíjet telefon (a prakticky vůbec cokoliv) na přímém slunečním svitu. Pokud vám na stůl do pracovny prosvítá otevřeným oknem slunce, umístěte nabíječku jinam.
Nabíjení telefonu v autě
Velmi pozorní byste měli být v autě. Mobilní telefon je většinou stavěný pro fungování v teplotách 0 až 35 °C, cokoliv, co se vymezuje těmto hranicím, může zařízení poškodit. V letních měsících bývá v autě klidně i víc jak 50 °C a to jistě uznáte, že není vhodné jak pro váš mobil, tak ani pro vás nebo třeba vašeho psa. Telefon v autě nabíjejte pouze, pokud máte puštěnou klimatizaci a máte jej umístěný ve stínu, nikoliv přímo na palubní desce, kde do něj slunce praží.
Rozhodně by vás ale nemělo napadnout umístit přístroj (ve snaze skrýt jej před sluncem) pod polštář nebo pod peřinu. Ložní prádlo kumuluje teplo a mobil se díky tomu bude víc zahřívat. Každý rok bohužel slýcháme o případech lidí, kteří před spánkem umístili mobilní telefon pod polštář, ten následně nezvládl přehřátí a vznítila se mu baterie.
Pouzdra sundejte
Na přímém slunci telefon určitě nenabíjejte | Zdroj: mhoppsy / Pixabay
Další doporučení směřuje k oblíbeným krytům. Lze pochopit toto příslušenství v ohledu odolnosti, během dobíjení ale vašemu smartphonu nic nehrozí. Bylo by tedy ideální jej pro nabíjení odlehčit, aby se mezi zády stroje a stěnou krytu zbytečně nekumulovalo teplo. Zvlášť pozor si dávejte na masivní gumové, nebo klasické kožené kryty, které opravdu nedělají smartphonům v létě radost. Ani vy byste si přece v letních vedrech nenavlékli koženou bundu či rukavice.
A co rychlonabíjení?
Pokud jde o fenomén rychlonabíjení, zde se není čeho bát. Pokud v nastavení aktivujete optimalizované nabíjení, bude docházet k běžném zahřívání na 18W nabíječce, stejně jako na 150W. Co ale lze doporučit i z dlouhodobého hlediska – nevybíjejte mobil pod 20 % a nepřebíjejte jej nad 80 %, silně to zasahuje do nabíjecích cyklů a životnost akumulátoru se tím snižuje.
Zdroj: Time, Gear Patrol