Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nabušený telefon pro vojáky: Samsung Galaxy S23 v úpravě Tactical Edition vypadá úchvatně

Jakub Fišer 16.05.2023

Společnost Samsung se dlouhodobě věnuje odolným smartphonům, a to i přestože nenachází masový zájem u koncových zákazníků. Nyní představil dvě novinky, respektive dva své již uvedené telefony převedené do vojenské varianty – S23 a XCover 6 Pro Tactical Edition.

Kapitoly článku

Samsung XCover 6 Pro je sám o sobě odolný smartphone. V úpravě pro potřeby vojáků v poli nabízí krytí IP68 a tělo i speciální pouzdro splňuje vojenský standard MIL-STD-810H. To znamená, že zařízení přežije pád z výšky až 5 metrů a bude fungovat i v širokém rozsahu teplot.

Vrcholný model Samsung Galaxy S23 sám o sobě nikterak odolný není, splňuje pouze certifikaci IP68. Tu nabízí i jeho vojenský kolega z edice Tactical. Kromě toho se chlubí odolnější hliníkovou konstrukcí, odolným sklem Gorilla Glass Victus 2+ a také speciální pouzdrem s vojenskou certifikací, ve kterém může být mobil uložen do hrudního pásu mariňáka.

Samsung telefony pro armádu

Oba přístroje mají předinstalované speciální aplikace, jako je Android Team Awareness Kit (ATAK) a Battlefield Assisted Trauma Distributed Observation Kit (BATDOK). První z nich je vojenská aplikace pro přehled o situaci, která poskytuje přesné zaměřování, informace o okolních pozemních jednotkách, navigaci a podobně. Druhá monitoruje životní funkce uživatelů pomocí drátových a bezdrátových senzorů na těle.

S23 Tactical Edition | Zdroj: Samsung / oficiální press kit

S23 Tactical Edition | Zdroj: Samsung / oficiální press kit

V obou případech je samozřejmostí zabezpečení Knox s významným vylepšením o armádní datové zabezpečení. Kromě toho nechybí ani DeX pro možnost pracovat v desktopovém rozhraní. Samsung zmiňuje také výdrž baterie, která má být uzpůsobena náročnějším podmínkám v bojovém terénu.

Ohledně ceny těchto armádních zařízení se Samsung nezmiňuje. Pravděpodobně nelze běžnou maloobchodní cenou vyčíslit. Korejský výrobce bude své produkty nabízet tzv. na míru v mnoha-nákladovém počtu.

Zdroj: Samsung, Insights


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme