Přejít k hlavnímu obsahu

Náhledy ve složkách v podobě filmového okénka

redakce 16.06.2010

Svým Windows byste rádi propůjčili individuální výraz, a ptáte se proto, zda je možné malé náhledové obrázky (»thumbnails«) vašich grafik a digitálních fotografií opatřit nějakým neobvyklým rámečkem. Skutečně to jde.

Tak do toho – náhledy se zvláštním orámováním vypadají zajímavě! Za tím účelem spusťte editor registru, tj. do hledacího pole nabídky Start napište »regedit« a stiskněte [Enter]. Ve stromové struktuře přejděte na klíč »HKEY_CLASSES_ROOTSystemFileAssociationsimage«. Na pravé straně uvidíte položku »Treatment«; pokud ne, nově ji založte postupem »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD«. Položku dvojitým kliknutím otevřete. V následném dialogu »Upravit hodnotu DWORD« zadejte jednu z následujících hodnot, které reprezentují různé druhy rámečků pro náhledy.
Hodnota »3« znamená okénko filmového pásu s děrovanými okraji – to je ta nejextravagantnější varianta. Volba »2« má za následek jednoduchý a »1« sotva viditelný, velmi úzký rámeček. Pokud nechcete vůbec žádný rámeček, zadejte hodnotu »0« nebo položku »Treatment« odstraňte.
Úpravy potvrďte tlačítkem »OK« a postupem »Soubor | Konec« editor zavřete. Windows pak ihned, bez restartu, budou zobrazovat náhledy opatřené zvolenými rámečky.Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud