Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nakladatelství Computer Press pod křídly Albatrosu

redakce 30.09.2010

Známé české nakladatelství Computer Press, které vydávalo především počítačovou a odbornou literaturu, bylo převzato společností Albatros Media, nástupcem legendárního Albatrosu, který působí na českém trhu již přes 50 let. Computer Press se tak zařadí po bok dalších nakladatelství této skupiny. Zaměření by se měnit nemělo.

Knižní nakladatelství Computer Press si získalo své zákazníky především jako jeden z prvních vydavatelů počítačové literatury v Česku. Brzy ale své zaměření rozšířilo i na další obory. Dlouhodobé neuspokojivé výsledky skupiny Computer Press, do níž mimo jiné patřila i divize časopisů a další aktivity, vyústily v roce 2000 v převzetí významného podílu ve společnosti americkým investičním fondem Bancroft. V průběhu let 2005-2007 se vlastníkem společnosti stala investiční společnost Riverside Europe. Nyní se tedy proces změny majitele završuje, když 100% podíl v nakladatelství získala společnost Albatros Media.

Michal Krejčí, předseda představenstva a generální ředitel Albatros Media a.s., k dnešní akvizici uvedl: „Získáním Computer Pressu rozšiřujeme zcela zásadně portfolio našich titulů o segment non-fiction, kterému se naše ostatní nakladatelství primárně nevěnují. Zároveň však své postavení vnímáme do budoucna jako velký závazek vůči českým čtenářům, učitelům, knihovníkům i samotným autorům knih a jsme připraveni do budoucna dále zlepšovat úroveň našich služeb pro ně“

Podle dostupných informací by se zaměření nakladatelství nemělo po převzetí Albatrosem změnit. Tradiční české nakladatelství se nedávno připojilo k projektu elektronických knih. V budoucnu bychom se tedy možná mohli těšit na počítačovou literaturu v elektronických verzích, což by jistě dávalo smysl.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud