Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nakladatelství Dokořán vstupuje na trh s elektronickými knihami

redakce 10.09.2010

První e-knihou nakladatelství Dokořán je úspěšná kniha Václava Klause „Modrá, nikoli zelená planeta“. Prodalo se jí přes 18 000 klasických "papírových" výtisků a nyní chce oslovit i fanoušky nových technologií, čteček e-knih a "chytrých" telefonů.

Zatím první kniha je k dispozici jak ve formátu pdf  (vhodném pro stolní a přenosné počítače), tak ve formátu ePub, určeném pro čtečky, tablety a mobilní telefony.
Václav Klaus v nové předmluvě ke své knize napsal: "Jsem rád, že mi nakladatelství Dokořán dalo šanci vydat mou knihu v e-verzi. Je to nová zkušenost i pro mne, v podstatě velmi staromódního člověka."
Nezůstane u jediné e-knihy. Na podzim připravuje nakladatelství vydání dalších deseti elektronických titulů z různých žánrů od Václava Cílka, Stanislava Komárka, Ludvíka Vaculíka, Petra Mikšíčka a dalších. Počítá se i s překladovými tituly.
Nakladatelství by rádo postupně vydávalo většinu produkce jak v papírové, tak v elektronické podobě. Knihy jsou distribuovány prostřednictvím portálu www.ereading.cz, s dalšími portály nakladatelství jedná.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme