Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Naléhavě aktualizujte: Google opravuje závažnou chybu v androidových televizorech – v ohrožení jsou vaše data

Jiří Palyza 01.05.2024
Zdroj: Freepik

Patříte-li do početné skupiny uživatelů Android TV, pak byste měli zpozornět. Google uvolnil aktualizaci pro nedávno objevenou bezpečnostní zranitelnost v tomto systému.

Kritická bezpečnostní chyba v operačním systému pro chytré televizory Android TV už dříve umožňovala získat neoprávněný přístup k poštovní schránce účtu, který byl s Android TV propojen. Tento problém vývojáři vyřešili možností instalovat do Android TV prohlížeč Google Chrome a následně řešit přístup ke Google účtu bez potřeby zadávat heslo.

Zranitelnost se objevila na začátku roku. Google na ni opakovaně upozorňoval a varoval před jejím zneužitím. Vývojáři mezitím připravili aktualizaci, která tuto nepříjemnou chybu řeší a nežádoucímu přístupu k účtu Google, respektive Gmailové schránce a cloudovému úložišti Disk Google, v zařízeních Android TV zabraňuje.

Bezpečnostní záplata pro Android TV je k dispozici i pro starší zařízení

Panáček Android na displeji televizoru
Nejnovější aktualizací pro Android TV Google záplatuje kritickou bezpečnostní zranitelnost.
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

V prohlášení pro server 9to5Google internetový koncern objasnil charakter opravené chyby. Při sideloadingu prostřednictvím prohlížeče Chrome na Google TV nebo Android TV se už nebudou automaticky používat přihlašovací údaje k účtu Google pro přístup ke službám Gmail nebo Disk Google.

Tato přijatá bezpečnostní opatření sice velmi pravděpodobně všem neoprávněným přístupům k účtu nezabrání, ale do značné míry chrání nejcitlivější údaje uživatelů.
 

Mohlo by vás zajímat

Google také zmínil, že bezpečnostní záplata bude šířena prostřednictvím aktualizace aplikace, takže by se tohoto vylepšení měly dočkat i starší zařízení. Uživatelům doporučuje, aby nejnovější update instalovali do svých zařízení co nejdříve a vzhledem k charakteru zranitelnosti s tím zbytečně neotáleli.

Zdroj: 9to5Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud