Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Naléhavě instalujte: Samsung opravuje 65 chyb – dostane aktualizaci i váš mobil?

Jiří Palyza 09.11.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Jihokorejský výrobce uvolnil listopadové bezpečnostní aktualizace pro svá zařízení, především smartphony. Uzavírá v nich celkem 65 bezpečnostních mezer. Pět z nich je kritických.

Kapitoly článku

Jako první se aktualizace dostanou  na nejvyšší modely, ale nebudou o ně ochuzena ani starší zařízení. Pokud by vás zajímaly detaily, Samsung je uvádí na vlastních webových stránkách.

Samsung reaguje na měsíční opravy Google, který vydal bezpečnostní updaty pro systém Android. Odstraňuje v nich spoustu nedostatků mobilního systému, které byly objeveny v předchozím měsíci.

Výrobce oblíbených mobilů je využívá a následně přizpůsobuje pro své vlastní smartphony Galaxy. Tento měsíc se řeší celkem 65 bezpečnostních zranitelností. Alarmující je, že pět z nich má klasifikaci míry rizika "kritické".

Bezpečnostní aktualizace Samsung rozšiřuje v několika vlnách

Smartphone v rukou uživatele, na displeji je úvodní obrazovka
Jihokorejská firma poskytuje pro své modernější typy smartphonů bezpečnostní updaty na měsíční bázi. Starší modely je dostávají také, ale v delších intervalech.
Zdroj: Dúc Trinh/Unsplash

Pro ochranu vlastního zařízení před zranitelnostmi je dobré nabízené aktualizace instalovat bez zbytečného odkladu. Obvykle to probíhá metodou Over-the-Air, tedy bez nutnosti připojovat smartphone kabelem k počítači.

O dostupnosti aktualizací pro váš model budete informováni příslušným oznámením. Také si můžete přímo v nastavení systému zkontrolovat, zda už jsou pro váš mobil aktualizace připravené. Pokud ano, můžete si je stáhnout a instalovat sami.

Mohlo by vás zajímat

Samsung updaty uvolňuje v několika vlnách a v jednotlivých zemích se zpřístupňují postupně. Je tedy možné, že pro vaše zařízení dorazí až později. Také doporučujeme při instalaci aktivovat připojení Wi-Fi, abyste ušetřili data, a při nižší zbývající kapacitě baterie mobil raději připojit na nabíječku.

Smartphony Samsung Galaxy: které modely získají update

Na své webové stránce podpory Samsung poskytuje informace o modelech telefonů, které dostávají měsíční updaty. Jsou to následující typy:

  • Galaxy Z Fold2 5G, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4, Galaxy Z Fold5, Galaxy Z Flip5, W23, W23 flip, W24, W24 Flip,
     
  • Galaxy S20, Galaxy S20 5G, Galaxy S20+, Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy S20 FE, Galaxy S20 FE 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S21 FE 5G, Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra, Galaxy S23, Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra,

Mohlo by vás zajímat

  • Galaxy Note20, Galaxy Note20 5G, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Note20 Ultra 5G,
     
  • Podnikové modely: Galaxy A52, Galaxy A52 5G, Galaxy A52s 5G, Galaxy A53 5G, Galaxy A54 5G, Galaxy Xcover5, Galaxy Xcover6 Pro.

Toto je stav k 7. listopadu 2023.

Ostatní zařízení dostávají podle informací Samsungu bezpečnostní aktualizace buď kvartálně nebo dvakrát ročně. V minulosti výrobce také uvedl, že v kritických případech bude mimo tento rámec uvolňovat jednorázové updaty pro konkrétní oblíbené modely.

Zdroj: Samsung


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud