Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Naposledy otevřené dokumenty v nabídce Start ve Windows 7

redakce 23.09.2016

Jestliže často pracujete se stejnými dokumenty, určitě se vám ve starších Windows líbila funkce, která zobrazovala seznam naposledy otevřených dokumentů přímo v nabídce Start. 

Od Windows Vista dále už tato funkce v systému implicitně není, naštěstí ale není problém ji znovu aktivovat. Jak na to?

Nejprve pravým tlačítkem myši klikněte na nabídku »Start« a z kontextové nabídky zvolte možnost »Vlastnosti«. V okně s názvem »Vlastnosti Hlavního panelu a nabídky Start« přejděte na kartu »Nabídka Start« a zde klikněte na »Přizpůsobit«. Nyní přibližně uprostřed nabídky najdete volbu »Naposledy otevřené položky«, ke které jen stačí přidat zatržítko a potvrdit kliknutím na tlačítko »OK«.

Tip: Pokud nechcete, aby vám toto nastavení někdo změnil, a máte Windows alespoň ve verzi Professional (popřípadě Enterprise), můžete pomocí malého triku jakékoliv změny nabídky Start zakázat. Postup je následující: Nejprve pomocí klávesové zkratky [Win]+[R] otevřete okno »Spustit« a poté do příslušného políčka zadejte »gpedit.msc« a potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. Otevře se okno »Editor místních zásad skupiny«, ve kterém přejděte na »Konfigurace uživatele | Šablony pro správu | Nabídka Start a Hlavní panel«. V pravé části okna dvojitým kliknutím otevřete volbu »Uzamknout všechna nastavení hlavního panelu«, v novém okně zvolte možnost »Povoleno« a vše opět potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud