Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Návrat ikonické Nokie? HMD něco chystá …

Pavel Trousil 22.03.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Firma HMD Global, která vyrábí telefony značky Nokia, ohlásila návrat ikony. Spekuluje se, že by se mohlo jednat o oblíbený model Nokie, která bude slavit 25. výročí uvedení na trh. Má ještě co nabídnout?

HMD Global je finská technologická společnost, která se specializuje na výrobu mobilních telefonů a smartphonů pod značkou Nokia. Historie této společnosti je zajímavá: Nokia původně prodala svou divizi mobilních telefonů společnosti Microsoft v roce 2014, ale poté ji v roce 2016 odkoupila zpět. HMD Global se tak stala důležitým hráčem na trhu s mobilními zařízeními a pokračuje v tradici slavné značky Nokia.

Nokia
Z těch pár pixelů se toho moc nepozná. Bude to nová Nokia 3210 po čtvrt století?
Zdroj: Screenshot webu HDM

Tahle firma ale nedávno vyvolala na Twitteru rozruch: Na pixelovém retro obrázku je naznačen návrat legendární ikony mobilních telefonů, která právě slaví 25. narozeniny. Údajným návratem ikony by mohla být nová edice modelu Nokia 3210.

Zdroj: X, HMD

Je to proto, že Nokia 3210 oslavila 25. výročí přesně v den zveřejnění příspěvku, tedy 18. března 2024, což tuto spekulaci dále potvrzuje. Očekává se, že mobilní telefon bude oficiálně představen v květnu 2024.

Zdroj: X, HMD

Mohlo by vás zajímat

Telefon Nokia 3210 má rozměry 124 × 50 × 23 mm a jeho váha je 154 g. Jedná se o telefon klasické konstrukce s monochromatickým grafickým displejem o tvaru obdélníku s rozměry 33x19 mm a rozlišením 84 x 48 bodů.  Jak bude vypadat případný nástupce, není jasné. Bude mít s legendou vůbec něco společného? Bude podobná a rozkládací? Co by se především hodilo, by byla výdrž tehdejší legendy.

Zdroj: HDM, X

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud