Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nebezpečné mezery v přehrávači Flash

redakce 14.01.2013

Sedm bezpečnostních zranitelností v přehrávači Flash Player společnosti Adobe může útočníkovi umožnit přístup do systému – a to na všech platformách.

V přehrávači Adobe Flash Player bylo nalezeno sedm zranitelností, které mohou hackerovi umožnit přístup do postižených systémů. Chybu lze označit za zvlášť závažnou i proto, že se vyskytuje ve všech verzích Flash Playeru – najdete ji nejen na počítačích se systémem Windows, ale i na počítačích s Mac OS či Linuxem a na smartphonech a tabletech s Androidem. Další nepříjemností je, že chyba byla nalezena i v multiplatformním prostředí Adobe AIR. Chybu objevili zaměstnanci společnosti Google a nahlásili ji Adobe.

Slabiny v softwaru mohou způsobit, že útočník získá úplnou kontrolu nad zařízením. Chyba také může zapříčinit zhroucení systému. Firma Adobe označila zranitelnost jako nebezpečnou, ale k možným způsobům zneužití se blíže nevyjádřila. Důvodem byla patrně i skutečnost, že výrobce reagoval rychle a nabídl na postižené systémy záplaty. Uživatelé systému Windows nebo Mac OS X mohou prostřednictvím webových stránek společnosti Adobe využít upgrade na verzi 11.5.502.110, pro uživatele Linuxu je k dispozici verze 11.2.202.251. Aktualizace Adobe Flash pro Android (2.x a 3.x) hledejte pod označením 11.1.111.24 a pro Android 4.x pod 11.1.115.27.

Budoucí Flash se aktualizuje minimálně jednou za měsíc
Potěšitelnou zprávou je, že v budoucnu by už Flash nemusel být jednou obrovskou bezpečnostní dírou do systému. Například ve Windows 8 už nebude chybět ani aktualizační rutina, protože přehrávač Flash je integrován přímo do aplikace Internet Explorer 10. V budoucnu se také počítá s tím, že Adobe bude opravovat Flash v rámci „Microsoft Patch Tuesday“. Adobe tak pro Flash připraví aktualizace, které budou distribuovány v rámci záplat, které distribuuje společnost Microsoft každé druhé úterý v měsíci.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme