Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nefunguje vám Facebook? Nejste v tom sami, výpadek postihl celý svět (akutalizováno)

Jakub Fišer 05.03.2024
Zdroj: Brett Jordan / Unsplash

V průběhu dnešního odpoledne platformy společnosti Meta evidují masivní výpadek. Ve zkratce to znamená, že nikomu nefunguje Facebook, Instagram, Messenger nebo nová síť Threads. Výjimkou je WhatsApp, který funguje zatím bez problémů.

Kapitoly článku

Aktualizováno v 18:00

Mezi 17:30 a 18:00 začali uživatelé hlásit, že služby Meta – Facebook, Instagram, Messenger, Threads – již plně fungují. Potvrdil to také šéf komunikace Meta Andy Stone. Na síť X napsal: "Dnes na začátku dne došlo k technickému problému, kvůli kterému měli lidé potíže s přístupem k některým našim službám. Problém jsme co nejrychleji vyřešili pro všechny, kterých se týkal, a omlouváme se za způsobené potíže."

Zdroj: @andymstone / X

Původní článek

Facebook nefunguje nikomu

Krátce po 16. hodině začali první uživatelé informovat na síti X o tom, že se jim nelze přihlásit na Facebook. Aplikace v telefonu i webové rozhraní nejprve všechny uživatele odhlásilo, opětovné přihlášení ale není možné.

Od 16:20 registruje výpadek i portál DownDetector provozovaný americkou společností Ookla. Podle informací tohoto serveru je výpadek velmi rozsáhlý, problémy totiž hlásí uživatelé napříč Spojenými státy americkými, ale třeba i v Evropě, v Africe a tak dále.

Na síti X pod hashtagem #facebookdown nahlašují uživatelé problémy prakticky se všemi sociálními platformami v rámci rodiny Meta. Problémy aktuálně sužují nejen Facebook, ale i Instagram, Threads a chatovací aplikaci Facebook Messenger. Jedinou výjimkou je WhatsApp, který funguje bez problému.

Zdroj: @PavelUngr / X

Výpadek působí jako odcizení účtu

Problémy s přihlášením mají podobné příznaky, jako když vám někdo profil na Facebooku odcizí a vy se následně nemůžete přihlásit. Naštěstí nejde o nic podobného, protože problémy hlásí rozhořčení uživatelé po celém světě.

Zástupci Meta se k situaci zatím nevyjádřili, není tak jasné, zdali jde o problém na straně infrastruktury Meta, anebo jestli byly servery amerického giganta napadeny hackerským útokem. Podrobnosti zjišťujeme…

Zdroj: DownDetector, #facebookdown


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud