Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší kompletní počítač

Pavel Trousil 28.11.2013

Vše, co budete potřebovat, všechno, co chcete: pro mnoho uživatelů je ideálním domácím počítačem počítač typu „vše v jednom“ (all-in-one). My jsme pro vás tyto přístroje otestovali.

aio-nahled

S počítačem iMac Apple opět ukázal, jak se stará myšlenka může znovu úspěšně dostat na trh a ovlivnit ho. Mnozí výrobci tento model se svými produkty následovali a inteligentní all-in-one počítače jsou stále velice populární. Obvykle jsou navrženy jako všestranný multimediální počítač a mnoho uživatelů je skutečně shledává mnohem praktičtějšími než standardní stolní počítače nebo notebooky. Otestovali jsme pro vás 7 modelů počítačů „vše v jednom“ a seznámíme vás s některými skutečnostmi, na které byste při nákupu tohoto typu zařízení měli brát zřetel. Test najdete v lednovém Chipu.

Počítače typu all-in-one (AOI) obsahují základní desku, procesor, grafiku, operační paměť a pevný disk, případně i optickou mechaniku – to vše je umístěno hned za displejem, který už je často dotykový. Žádná velká stojící nebo ležící klasická „bedna“ už tedy není potřeba, a to samé platí o nevzhledných propojovacích kabelech. Na pracovním stole i pod ním máte tedy mnohem více prostoru a celé pracovní prostředí také vypadá mnohem elegantněji. Operační systém Windows 8 navíc dává u modelů s dotykovou obrazovkou konečně trochu smysl a dotykové ovládání je skutečně pohodlné a intuitivní. A také je to větší legrace, ovládat PC mocí gest, pohybů a roztahování prstů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud