Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejlepší on-line a free2play hry na Vánoce

redakce 11.12.2015

Chcete se o Vánocích bavit, nebo zabavit své děti? Zapomeňte na tanky a vyzkoušejte něco nového (a lepšího).

Hitem minulých Vánoc byla hra World of Tanks od běloruské společnosti Wargaming, která v rámci free2play her zaujala velké množství malých i velkých hráčů. I přes celou řadu chyb a nevyvážeností nabídla zdarma přiměřenou porci zábavy a tak nebyly žádným překvapením její příjmy v řádu stovek miliónů dolarů. Ovšem na rozdíl od konkurence, která šla směrem kupředu v Bělorusku zřejmě spíše více oslavovali než pracovali a tak v poslední době hra spíše upadá. Uživatelé ji sice odpouští drobné technické problémy při častých aktualizacích, otřesnou správu komunitního fóra nebo preferenci amerických či ruských hráčů – co ale odpustit nelze jsou roky vytýkané chyby v balancování vozidel a týmů – například na rozdíl od většiny konkurence zde může (a bude) i začátečník pravidelně potkávat v bitvě proti sobě zkušené profesionály. A to rozhodně dlouho nikoho nebaví. Naštěstí je zde zajímavější konkurence, která má co nabídnout hráčům všech věkových kategorií…

Jen málokdo chce ale být o Vánocích sám a proto jsme do našeho výběru zařadili pouze hry, které lze hrát s přáteli, nebo s jinými lidmi on-line po internetu. U dětí lze jako bonus navíc označit, že si při komunikaci se spoluhráči často procvičí cizí jazyk – nejčastěji angličtinu.

Pro nejmenší

Nejmenším hráčům lze doporučit evergreen v podobě Minecraftu (cca 500 Kč), což je jednoduchá budovatelská hra s velkými kostičkami. Hitem letošních vánoc je ale fotbal s auty – hra Rocket League (cca 400 Kč) jejíž obliba raketově roste nenabízí nic převratného. Pokud znáte britský pořad o autech Top Gear, určitě vám neušel díl, ve kterém si moderátoři zahráli fotbal s vozy Toyota Aygo. Rocket League je to samé, ale na steroidech. Neuvěřitelně zábavné fotbalové zápasy, ve kterých do sebe auta naráží a střílí góly musí bavit každého…

2016-01-hry2

Hraje se na hřišti i ve vzduchu...

Co ocení teenageři?

Mezi nejoblíbenější hry současnosti patří jednoznačně karetní hra Hearthstone – je zdarma a můžete ji hrát jak na počítači, tak i na mobilu či tabletu. Tipem pro letošní vánoce je free2play hra Robocraft, ve které si stavíte vlastní kosmická vozítka, se kterými později vyrážíte do bitev. O něco zkušenějším hráčům lze doporučit dvě podobné bezplatné on-line hry pro více hráčů, které patří mezi absolutní špičku. League of Legends (LOL) a Dota 2 budou bavit i ty nejnáročnější.

2016-01-hry3(1)

Své bojové vozítko si nejprve musíte postavit...

Pro starší a pokročilé

Zkušenějším hráčům nebo těm co nevadí při hraní trocha násilí lze doporučit novou verzi střílečky Counterstrike (CS:GO), popřípadě její arkádovější (jednodušší a zábavnější) alternativu Team Fortress 2. Pokud jste příznivci bojové techniky, můžete vyzkoušet i hru War Thunder, která kombinuje pozemní boje obrněné techniky s leteckými útoky. Hra je sice stále ve fázi vývoje, ale za vyzkoušení rozhodně stojí. 

  2016-01-hry4

Team Fortress 2 je zábavná střílečka s prvky komixů...

Pokud máte i vy nějaký další tip, jak si u počítače ukrátit dlouhé zimní večery, podělte se s ostatními o své zkušenosti v naší diskuzi. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme