Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejmenší zrcadlovka bez zrcátka

redakce 23.06.2011

Společnost Pentax se přidala k výrobcům kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy a představila model Pentax Q – podle výrobce jde o nejmenší „zrcadlovku bez zrcátka“ dostupnou na trhu.

Společnost Pentax oznámila, že začala vyrábět nový digitální kompakt PENTAX Q s výměnnými objektivy. Jde o nejmenší a nejlehčí fotoaparát bez zrcátka na světě. Tloušťka jeho těla je pouhých 3.1 cm. Fotoaparát nabízí rozlišení 12,4 megapixelů a využívá „back illuminated“ 1/2,3“ CMOS senzor a nově vyvinuté, super-kompaktní objektivy s bajonetem Q-mount (mají asi 2/3 rozměrů konvenčních objektivů bajonetu K). Pět různých objektivů bude k dispozici již při zahájení prodeje.
PENTAX Q podle výrobce nabízí vysokorychlostní kontinuální expozici s maximální rychlostí pět snímků za sekundu; nízkou hladinu šumu při vysoké citlivosti ISO 6400 a vysoce kvalitní konstrukci těla ze slitiny hořčíku. Displej má úhlopříčku 3“ a rozlišení 460 000 bodů. Nabízí i funkci Full HD movie se záznamem do formátu H.264 s obnovovací frekvencí 30 snímků/sek a HDMI výstup.
Stejně jako u modelů SLR, je PENTAX Q vybaven mechanismem in-body SR (Shake Reduction) a DRII (Dust Removal II) – mechanismus pro odstranění prachu.
Přidáním nového bajonetu Q k stávajícímu K a středo-formátovému bajonetu 645, PENTAX nyní nabízí tři odlišné bajonety objektivů. Tělo PENTAX Q bude dodáváno ve dvou barvách bílé a černé.
Pro „zrcadlovky bez zrcátka“, tedy o fotoaparáty kompaktních rozměrů s výhodami zrcadlovek (výměnné objektivy, možnost ručního nastavení) se zatím u nás nevžil výstižný název. V angličtině jsou většinou označovány jako „system camera“, u nás jsou někdy označovány jako „bezzrcadlovky“. Kromě Pentaxu je vyrábí Sony, Panasonic, Samsung a Olympus.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme