Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejrychlejší externí magnetický disk s Thunderboltem

redakce 31.08.2012

Western Digital uvádí na trh nejrychlejší externí magnetický disk My Book VelociRaptor Duo, který je vybaven dvěma rychlými disky WD Velociraptor a dvěma superrychlými rozhraními Thunderbolt. Je určen pro spolupráci s Mac OS X a bude s kapacitou 2x 1 TB v prodeji za cenu odpovídající 949 Eur.

 

 

 

My Book VelociRaptor Duo nabídne díky dvěma diskům VelociRaptor, které mají každý kapacitu 1 TB a dosahují rychlosti 10 000 ot./min, společně se dvěma porty Thunderbolt přenosovou rychlost okolo 400 MB/s. Toto 2TB úložiště bude ideální pro zpracování HD videa, rendrování ve 3D, pro grafický design a pro další náročné aplikace.

Nárůst výkonu poskytuje rychlost přenosu dat na úrovni disků SSD, s hodnotami až 400 MB/s. Duální řešení pak nabízí nastavení disků RAID 0 pro zvýšení kapacity nebo RAID 1 pro vyšší ochranu dat. Dva porty Thunderbolt umožňují skupinové propojení vice úložišť My Book VelociRaptor Duo a dalších vysoce výkonných periferií, aniž by se snížil výkon úložiště či rychlost přenosu. Technické řešení poskytuje snadný přístup k oběma pevným diskům. V ceně My Book VelociRaptor Duo je započítán i kabel pro připojení Thunderbolt.

Podle výrobce budou mít uživatelé My Book VelociRaptor Duo možnost přenést celovečerní film v rozlišení HD o velikosti 22 GB za méně než 65 sekund, 2000 fotografií o jednotlivé velikosti 5 MB za méně než 33 sekund a vice než 500 hudebních skladeb ve velikosti 5 MB každá za méně než 8 sekund.

Možnost nastavení disků v úložišti do režimu RAID 0 maximalizuje rychlost a kapacitu, disky v režimu RAID 1 pak umožňují uživatelům vytvořit druhou kopii digitálního obsahu prvního disku pro přidanou ochranu dat, bezpečí a klidné spaní. Úložiště umožňuje nastavení disků také v režimu JBOD (dva zcela samostatné disky) pro uživatele s operačním systémem Windows  na počítačích Mac. My Book VelociRaptor Duo je kompatibilní s Apple Time Machine a formátováním HFS + Journaled. Disk umožňuje multi-stream workflow. Na disk platí omezená záruka po dobu tří let.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud