Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejrychlejší stolní barevná tiskárna

redakce 15.02.2013

Nová tiskárna HP Officejet Pro X Series je zapsána v Guinessově knize rekordů jako nejrychlejší tiskárna na světě – zvládne až 70 stran za minutu. Firma HP jejím uvedením oslavila 25. narozeniny inkoustových tiskáren HP Deskjet.

 

První tiskárna HP Deskjet byla představena v roce 1988. Stála 995 dolarů a zvládla vytisknout 2 stránky za minutu. Od té doby firma HP inkoustové tiskárny neustále inovuje a objevily se i značky HP Photosmart a HP Officejet. Uživatelům dodala téměř 600 milionů tiskáren.

 

Nové tiskárny řady HP Officejet Pro X Series jsou určené pro malé a střední podniky (SMB). Na jaře budou dostupné dvě tiskárny - HP Officejet Pro 251dw a multifunkční tiskárna (MFP) HP Officejet Pro 276dw. Podle HP nabízejí profesionální a spolehlivý tisk, který oproti laserovým tiskárnám uspoří až 50 % nákladů na jednu stránku.

Tiskárny využívají technologii HP PageWide a mohou tisknout rychlostí až 70 stran za minutu (ppm). Technologie HP PageWide tiskne zároveň čtyřmi barvami pigmentovaného inkoustu na pohybující se list papíru. Při pohybu papíru tisková hlava zůstává v klidu, díky čemuž může tiskárna HP Officejet Pro X Series tisknout rychle a tiše.

HP Officejet Pro X stačí až o 50 % méně energie a inkoustové náplně HP 970 a 971 produkují o polovinu méně odpadu než laserové tiskárny, přesto ale podle HP poskytují srovnatelnou kvalitu. Automatický oboustranný tisk, který nabízí každý model, vytváří další možnosti pro úsporu papíru. Řada HP Officejet Pro X bude k dispozici od jara v ceně od 399 Eur. Cena za multifunkční (MFP) model je stanovena na 599 Eur. Na český trh budou tiskárny HP Officejet Pro X uvedeny až na podzim 2013.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud