Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejtenčí notebook na světě od HP

Pavel Trousil 05.04.2016

Nový notebook Spectre je podle jeho výrobce, kterým je společnost HP, nejtenčí na světě. Hliníkové šasi je s pouhými 10,4 mm tenké jako AAA baterie. Uvnitř najdete mimo jiné procesory Intel Core i5 nebo i7 a 13 13,3” Full HD displej. 

HP Spectre je nejtenčí notebook na světě a přitom nedělá kompromisy u výkonu nebo funkcí. Spodní část notebooku z karbonových vláken vytváří tenký profil, který je zároveň odolný i lehký, přičemž udržuje hmotnost celého zařízení na pouhých 1,1 kg. Hybridní baterie rozdělená na dvě tenčí části přináší stejný příkon ve wattech jako jediná baterie s výdrží až 9 a půl hodiny.

Ve víku je umístěn Full HD IPS displej bez okrajů, který chrání technologie Corning Gorilla. Výkon zajišťují procesory Intel Core i5 a i7 6. generace a rychlé úložiště PCIe SSD s kapacitou až 512 GB a až 8 GB paměti. Integrace hyperbarického chladicího systému (vtahuje chladný vzduch a směruje jej na procesor) od společnosti Intel způsobuje, že přístroj běží na nízkých teplotách dokonce i s výkonnými procesory a v malém provedení. Notebook je dále vybaven třemi multifunkčními konektory USB Type-C, včetně dvou, které podporují rozhraní Thunderbolt. Uživatel má k dispozici podsvícenou klávesnici a skleněný touchpad.

Notebook HP Spectre s úhlopříčkou 13,3” by měl být dostupný v regionu EMEA v červnu za cenu začínající na 36 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud