Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejtenčí odolný konvertibl

Pavel Trousil 06.12.2016

Konvertibilní notebook HP ProBook x360 11 G1 Education Edition byl navržen především pro studenty. 

HP postavilo dostupný, odolný a využitelný učební notebook - HP ProBook x360 11 G1 Education Edition s operačním systémem Windows 10. Odolnost se podle HP stala při výrobě tohoto počítače hlavní prioritou, neboť při kombinovaném učení studenti počítače neustále přenášejí a vzrůstá tak riziko jejich upuštění nebo pádu na zem.

Jeho šasi je chráněno tvrdou průmyslovou gumou a displej volitelným speciálním sklem Corning Gorilla Glass odolným proti poškození. Technici z HP pak počítač vystavili testovacímu procesu, který zahrnoval i upouštění stovek zařízení z více než 75 cm na zem (tedy zhruba z výšky průměrné školní lavice), aby se ujistili, že takové zacházení vydrží.

probook-x360-ee-frontright-nahled

Srdcem tohoto stroje je systém Windows 10 Anniversary Update. Obsahuje i aplikaci nazvanou „Udělej si test” („Take a Test“), která nabízí jednoduché a bezpečné nástroje pro moderní podobu testování. Je to také jediný konvertibilní laptop na světě, který je vybaven duálním kamerovým systémem nazvaným Explorer Mode. Tento „průzkumnický mód“ lze využít pro učení prostřednictvím projektů a vytváření vlastního obrazového obsahu, neboť využívá volitelnou 1080p FHD kameru zabudovanou vedle klávesnice, takže studenti mohou natáčet video i v tabletovém módu a zároveň ho v reálném čase sledovat na displeji. Dalším doplňkem je také aktivní pero, které najde své využití při matematice, zapisování poznámek a komentářů i při výtvarné výchově. A standardní dotyková obrazovka je pro mladší děti snazší na ovládání než myš. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud