Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Největší OLED televizor na světě

redakce 04.01.2012

OLED televizor s úhlopříčkou 55“ (140 cm) představila na výstavě CES v americkém Las Vegas společnost LG Electronics. Jedná se o zatím největší televizor tohoto typu.

Televizor nabízí realistické barvy, vysoký jas, v podstatě nekonečný kontrast a okamžitou dobu odezvy. Do prodeje v Česku a na Slovensku by se měl dostat s největší pravděpodobností ještě letos. OLED je ve všech ohledech lepší než současné nejlepší LCD televizory, navíc cena bude brzy nižší než u LCD televizorů.
OLED je technologie, kterou se budou televizory patrně ubírat. OLED TV se odlišuje od konkurence tím, že má čtyřbarevné pixely (běžně se používají jen tři barvy); k základní červené, zelené a modré barvě se přidává ještě barva bílá. Díky ní je obraz přirozeně živý, jasný a ostrý. OLED displej je možné sledovat z libovolného úhlu, aniž by divák viděl jiné odstíny barev. Díky principu OLED televizorů, které nejsou podsvícené, ale kde každý bod emituje světlo, je možné dosáhnout prakticky nekonečného kontrastu. Jeden pixel může být dokonale černý, sousední může zářit jasnou barvou. Překreslení u OLED displeje je navíc tisíckrát rychlejší než u těch nejlepších LCD/LED televizorů.
Televizor LG má jen velmi tenký rám a je extrémně štíhlý – jeho hloubka činí 4 mm a váží jen 7,5 kg. Díky tomu nový televizor prakticky splývá se zdí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme