Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejvíce se na internetu poptává oblast stavebnictví a stavební materiál

redakce 03.08.2014

Češi nejvíce poptávají oblast stavebnictví nebo poradenství. Hodnota průměrné poptávky je 86 tisíc korun. Úspěšnost nalezení vhodného dodavatele je poměrně veliká, 7 z 10 poptávek totiž nalezne vhodného dodavatele.

Tyto skutečnosti vyplývají z posledního šetření společnosti B2M.cz, která provozuje službu ePopotávka.cz. „Téměř 74 % zaregistrovaných dodavatelů získalo alespoň jednu zakázku na základě reakce na zasílané poptávky,“ říká Otto Kočí, ředitel B2M.cz. Celých 17 procent dodavatelů pak získalo díky poptávkovému systému dokonce více než pět zakázek.

Rok 2014 je pro službu ePoptávka.cz jubilejní, slaví 10 let aktivního působení na trhu. „ePoptávka.cz roste a našla si své místo na českém internetovém trhu,“ říká Otto Kočí a dodává, že služba má poměrně malou fluktuaci zákaznického, tj. předplatitelského kmene. „Z našeho posledního šetření vyplynulo, že každý registrovaný dodavatel získá v průměru 1,54 zakázky. U těch, kteří jsou v systému déle, se úspěšnost zvyšuje,“ vysvětluje Kočí. „Dodavatelé, kteří využívají systém ePoptávka.cz více než dva roky, získávají v průměru 3,2 zakázky, přičemž každý dodavatel obdrží průměrně každý měsíc 114 poptávek.“

Na druhou stranu ePoptávka.cz přináší užitek i poptávajícím. „Na jednu poptávku lze očekávat průměrně 9 nabídek od registrovaných dodavatelů,“ prozrazuje Kočí a upřesňuje, že více než 38 procent všech poptávek je z oblasti stavebnictví nebo stavebního materiálu. „Stavební práce jsou jasnou jedničkou. Průměrná hodnota poptávky zaměřená na stavební práce je 164 tisíc korun, u oblasti realit se tato hodnota pohybuje kolem 884 tisíc korun za poptávku,“ doplňuje Otto Kočí, ředitel služby ePoptávka.cz.

Služba ePoptávka.cz je na trhu 10 let. Nejtypičtějším registrovaným uživatelem je řemeslník, živnostník nebo menší firma. ePoptávka.cz garantuje získání zakázky, což znamená, že pokud registrovaný uživatel nezíská během roku žádnou zakázku a požádá o navrácení vstupního poplatku, je mu automaticky vrácen.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud