Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejžravější aplikace pro Android

Pavel Trousil 20.10.2015

V nejnovější zprávě AVG Android App Performance Report vystřídal Snapchat Facebook a Spotify jakožto nejnáročnější aplikace pro operační systém Android. Připraví vás o energii ve vaší baterii.

Kapitoly článku

Snapchat, oblíbená aplikace pro sdílení obrázků, se v nejnovější zprávě AVG Android App Performance Report stává králem „zpomalovačů výkonu“ chytrých telefonů. Ze zprávy, kterou vypracovala AVG Technologies, vyplývá, že Snapchat sesadil z trůnu dosavadní „favority“, aplikace Facebook a Spotify, díky simultánnímu využívání fotoaparátu, Wi-Fi, mobilních dat a GPS na zařízeních.

Na vrchol žebříčku ve zprávě se také dere sociální a blogovací platforma Tumblr, která je v druhém čtvrtletí největším konzumentem datových přenosů. I přes relativně nenáročný obsah sledovaný na této platformě – primárně zprávy, krátké videoklipy, blogy a nějaké obrázky - využívá Tumblr více dat, než Netflix a Spotify dohromady.

 

Ze zprávy také vyplynulo:

  • Vysoká cena za aktualizace: Na špici seznamu skrytých služeb vysávajících baterii se v druhém čtvrtletí umístil záhadně nazvaný proces „com.sec.android.fwupgrade”, který slouží k periodickému stahování aktualizací pro zařízení Samsung s Androidem prostřednictvím Wi-Fi. Tak jako podobně často aktualizované aplikace Samsung Security Policy Update (KNOX) a Google Play má i tato služba obrovský dopad na výdrž baterie zařízení.
  • Když prohlížeč „hromadí“ data: Google Chrome se ve sledovaném kvartálu ukázal být druhou aplikací nejvíce spotřebovávající místo v úložišti telefonu kvůli v průběhu nahromaděným informacím o prohlížení stránek. Připojil se tak k v tomto ohledu předvídatelnějším aplikacím typu Spotify a Amazon Kindle.
  • Přešlapy správce Facebooku: „Evergreen“ těchto žebříčků, Facebook, má v tomto čtvrtletí nového soupeře. Je jím jeho monitorovací aplikace Facebook Pages Manager, která uchovává mnoho lokálního obsahu z důvodu sledování statistik, fanoušků a komentářů stránek i na cestách.

Ačkoli mnoho uživatelů stahuje a užívá náročné aplikace na svých chytrých telefonech zcela vědomě, výzkum AVG odhalil řadu aplikací, které „vysávají“ zdroje telefonu v tichosti na pozadí, aniž by o tom uživatel věděl. Aplikace jsou proto ve zprávě rozděleny na ty, které musí spustit sám uživatel a ty, které se spouštějí automaticky. Následující aplikace jsou největšími žrouty baterie, místa v úložišti a mobilních dat v celkovém pořadí.   

Spouštěno automaticky / na pozadí

Spouštěno uživatelem

Pořadí #

Aplikace

Pořadí #

Aplikace

1

Facebook

1

Snapchat

2

Google Play Services

2

Amazon Shopping UK

3

Facebook Pages Manager

3

Spotify Music

4

BBM

4

LINE: Free Calls & Messages

5

Words with Friends

5

Samsung WatchON (Video)

6

Instagram

6

Netflix

7

Messenger

7

Clean Master (Boost & App Lock)

8

ooVoo Video Call Text & Voice

8

Amazon Kindle

9

ChatON Voice & Video Chat

9

Amazon Shopping (Global)

10

The Weather Channel

10

BBC News


„Účelem těchto zpráv není vystrašit uživatele chytrých telefonů, ale spíše jim pomoci činit informovaná rozhodnutí o aplikacích, které denně využívají,” řekl Tony Anscombe, bezpečnostní expert ve společnosti AVG Technologies. „Aplikace mají za úkol rozšířit možnosti chytrých telefonů, ne je omezovat. Nicméně s takovým výběrem a rozmanitostí je zde riziko, že naše zařízení přetížíme. Lidem, kteří neustále zápolí s výdrží baterie, nebo nikdy nemají dost místa na uložení oblíbených videí nebo obrázků, chceme pomoci vrátit zpět kontrolu.“ Čtvrtletní zpráva AVG Android App Performance Report hromadně analyzuje anonymní data více než milionu uživatelů AVG a přináší v celosvětovém měřítku přehled aplikací pro Android, které nejvíce ovlivňují výkon. Analyzuje celkový dopad na výkon ve třech hlavních kategoriích – spotřeba baterie, zabrané místo v úložišti a využití mobilních dat.

Celou zprávu si můžete stáhnout odsud: http://now.avg.com/android-app-performance-report-q2-2015


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme