Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nekrm trolla, dej mu ban: že nerozumíte jazyku svých dětí? Nebojte, náš kurz vám vše vysvětlí

redakce 09.11.2023
Zdroj: Giovanni Gagliardi/Unsplash

Nekonečný svět obsahu a aplikací na internetu je pro dnešní děti a mládež lákadlem, kterému jen velmi těžko odolávají. Do světa online vstupují velmi brzy a divoká jízda začíná. Aby neskončila tvrdou srážkou s realitou, je na vás, milí rodiče.

Předškolní děti na YouTube, první smartphone do první třídy, pět a více hodin denně s mobilem na internetu na prvním stupni základní školy. Instagram, Snapchat, WhatsApp, TikTok, Fortnite, Omegle a další "online hračky" jsou pro děti natolik přitažlivé, že tráví většinu svého volného času v jejich prostředí bez ohledu na to, že v mnoha případech ani zdaleka nedosáhly věku, kdy je to přípustné.

Základní obrazovka Androidu s ikonami aplikací
Pokud se vám zdá dnešní svět internetových aplikací nepřehledný, online kurz "Bezpečí dětí ve světě internetu s Pavlem Matějíčkem" vše vysvětlí.
Zdroj: William Hook/Unsplash

Chcete rozumět tomu, co vlastně vaše ratolesti na internetu dělají? Co to jsou temné vzory, nekonečný feed, push systém a Roblox? Jak na děti cílí kybergroomeři a proč má smysl být v těchto věcech dětem partnery?

Rodiče nad tím vším jen nevěřícně kroutí hlavou a snaží se alespoň limitovat dětský pobyt v online světě pomocí nástrojů rodičovské kontroly. Občas ale zapomínají na to, že děti jsou natolik vynalézavé, že si svou cestu k vytoužené hračce vždy nějak najdou.

Naše vydavatelství BurdaMedia Extra ve spolupráci s předním odborníkem na kyberbepečnost, Pavlem Matějíčkem, připravilo e-learningový kurz, který vás postupně provede všemi zákoutími dnešního internetu.

Pavel Matějíček hovoří do mikrofonu
Pavel Matějíček, specialista na kybernetickou bezpečnost, BOIT Cyber Security
Zdroj: Extrakurzy.cz
Pavel Matějíček hovoří do mikrofonu
Autor kurzu bývá občas označován jako etický hacker. Má zkušenosti s tím, co v kyberprostoru hrozí.
Zdroj: Extrakurzy.cz

V deseti lekcích se seznámíte s tím, jak a čím děti ovlinují influenceři a Youtubeři, jaké jsou bezpečnostní hrozby podle věku dítěte a jak o nich s dětmi mluvit.

Kurz se zabývá i věcmi, které jsou důležité pro všechny uživatele bez rozdílu věku, nejen tedy pouze pro děti. I vás jistě zaujmou rady jak chránit své soukromí, vysvětlení co je to digitální stopa a jak se zachovat v případě, kdy za vámi přijde váš potomek s tím, že si chce v sedmi letech založit profil na Instagramu.

Mohlo by vás zajímat

Na děti působí v prostředí internetu mnoho faktorů. Je dobré jim porozumět a pomoci dětem jejich vysvětlením, případně řešit nepříjemné situace, do kterých se mohou dostat. Děti se prostřednictvím falešných profilů mohou setkávat s manipulátory a kybernetickými zločinci, kteří se je snaží různými způsoby zneužít.

I v tomto vám náš kurz může velmi pomoci a vysvětlí, jaké metody manipulátoři zneužívají, jak je dítě v síti může rozpoznat a jak se zachovat v případě, kdy cítí ohrožení anebo je vystaveno nátlaku.

Chlapec se sluchátky a laptopem
Nikdy nevíte, kdo je na druhé straně. I to je dobré dětem vysvětlit. Na internetu se pohybují různé typy predátorů, kteří se zpravidla maskují falešnými profily.
Zdroj: Compare Fibre/Unsplash

Pokud vám není lhostejné, co vaše děti na internetu dělají, čím a s kým se baví, jaké materiály a kde sdílejí, je náš kurz určen právě vám. Nezapomínejte, že za své děti máte plnou zodpovědnost, a to se týká i jejich chování v kyberprostoru. Nenechte je tedy v džungli internetu napospas různým predátorům a negativním vlivům, které se dají včas rozpoznat. Staňte se poučenými rodiči, kteří před online světem nezavírají oči s výmluvou, že tomu stejně nerozumějí. Vždyť jde o vaše děti.

Mohlo by vás zajímat

Pro lepší pochopení všeho, co obnáší dnešní svět internetu a souvisejících hrozeb pro dětského uživatele, nabízíme online kurz "Bezpečí dětí ve světě internetu s Pavlem Matějíčkem". Cena 990 Kč je za vaši jistotu, poučení a pochopení všech rizik světa online, které míří na dnešní děti, zanedbatelná.

Mnoho odvahy a poučení vám přeje,

BurdaMedia Extra


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud