Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nepopulární novinka WhatsAppu je tady: za zálohování se musí platit

Jakub Fišer 07.01.2024
Zdroj: Rachit Tank / Unsplash

Na konci listopadu jsme informovali o novince, kterou oznámil WhatsApp ve spolupráci s Googlem. Uživatelům na Androidu nově umožní zálohovat chaty, obrázky a videa pouze na jejich vlastní Google Disk. Každý uživatel tedy musí počítat s tím, že si zálohou zaplní své cloudové úložiště.

Kapitoly článku

WhatsApp už změnil pravidla zálohování

V minulosti bylo standardem, že zálohu na WhatsAppu jste mohli provést jedním tlačítkem. Vaše chaty, videa či obrázky z nich se zálohovaly „kamsi“ na cloud WhatsAppu a bylo po starosti. Následně jste se na novém zařízení přihlásili svým telefonním číslem a přidruženou zálohu jste si stáhli.

Tento relativně jednoduchý styl záloh však není dostupný pro některé uživatele již od 1. ledna. Co to znamená? Záloha vašich chatů a mediálních souborů na WhatsAppu se bude nově ukládat přímo na váš Google Disk, respektive do útrob vámi vymezeného cloudu společnosti Google.

Mohlo by vás zajímat

Novinka původně měla být nasazována postupně až do poloviny roku 2024, někteří uživatelé však změnu již pocítí, proto o tom informujeme. Jak novinka v aplikaci vypadá? Nutno upozornit, že se týká pouze uživatelů na Androidu – uživatelé z iOS musí na vlastní vymezené iCloud zálohovat už dávno.

Přejděte v aplikaci WhatsApp do Nastavení –> Chaty –> Zálohování chatů. Tlačítkem Zálohovat můžete jednoduše uložit vaši zálohu do úložiště telefonu. V dolní části obrazovky si však můžete s WhatsAppem propojit i vlastní gmailový účet a zálohovat tím pádem na disk, který k tomuto účtu náleží.

WhatsApp, ukázka zálohy
Zdroj: snímek obrazovky, Jakub Fišer

Zdarma, nebo za peníze?

A jak je to tedy s tím placením? Google nabízí všem registrovaným uživatelům 15 GB volného místa zdarma. Pokud si ale tento prostor zaplníte vlastními daty, je dost dobře možné, že abyste si mohli zálohovat WhatsApp, budete si muset zaplatit vyšší tarif.

Za 60 korun měsíčně získáte 100 GB volného místa na zálohování, za 80 korun měsíčně můžete mít 200 GB. A pokud se cítíte být náročnějším uživatelem, sáhněte po 2TB cloudovém úložišti za 300 korun měsíčně.

Zdroj: Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme