Přejít k hlavnímu obsahu

Nero MediaHome 2019

Martin Kučera 09.12.2018

Nero MediaHome je multimediální centrum, určené pro správu vašich fotografií, videí i hudby. Přímo v programu můžete svoje snímky i třídit a upravovat. ("Plná verze - Chip 01/2019.")

Chtěli byste mít multimediální obsah vašeho počítače i různých záložních disků k dispozici v jediné společné knihovně? Máme pro vás řešení.

V programu Nero MediaHome si velmi snadno vytvoříte knihovnu vašich fotek, videí i hudby, bez ohledu na to, zdali se příslušné soubory nacházejí na disku vašeho počítače, externích discích nebo ve vašem domácím síťovém úložišti. Nero MediaHome soubory nikam nepřesouvá, ale umístí odkazy na ně do knihovny, kde je můžete nejen přehrávat, ale také s nimi dále pracovat, popisovat je a různě třídit. Nejvíce funkcí je připraveno pro správu fotografií, u kterých lze například upravovat expozici, opravovat běžné chyby (červené oči, naklonění horizontu atd.) a aplikovat na ně automatické úpravy, efekty a filtry. Rovněž můžete na fotkách označit osoby a následně podle nich snímky vyhledávat a třídit. Značky a popisky lze doplňovat i k videím, abyste mohli snadno vyhledávat třeba záběry z dovolených nebo rodinných oslav. Podobně si můžete popsat i zvukové nahrávky a hudební soubory.

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 01/2019
  • Info: www.nero.com
  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line aktivace

Plnou verzi programu Nero MediaHome Standard můžete po instalaci a aktivaci používat bez časového omezení, bez nároku na technickou podporu a aktualizací na vyšší verze. Vyšší verze Unlimited obsahuje funkce na vypalování multimédií na CD a DVD a možnost streamovat multimediální obsah v domácí síti. Běžná cena licence programu Nero MediaHome je kolem 800 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Jako čtenáři Chipu ale můžete využít výhodnou nabídku upgradu na kompletní multimediální soubor Nero Platinum 2019, který obsahuje rovněž nástroje na pokročilé stříhání a authoring videa, stejně jako funkce pro úpravy zvuku včetně vícekanálových záznamů. Zlevněný upgrade na Nero Premium 2019 vyjde zhruba na 1 200 korun a nabídka je zobrazena hned po instalaci.

Nejvíce funkcí nabízí Nero MediaHome pro třídění a úpravy fotografií. Snímky ze všech zvolených úložišť se zobrazí na časové ose, společně se všemi podrobnostmi o způsobu jejich pořízení, velikosti a rozlišení. Sami můžete přidávat hodnocení, popisky, značky nebo třeba umístění na mapě. Pro otevření vybrané fotky v editoru je třeba kliknout na tlačítko »Upravit fotografii«. Kromě automatického vylepšení expozice a barev je k dispozici také řada filtrů a efektů nebo možnost manuální korekce jasu, kontrastu a barev. Nero MediaHome do snímků nezasahuje, ale pracuje s kopiemi. Vždy se můžete vrátit k originální podobě fotek. Nero MediaHome může sloužit také jako přehledná knihovna veškeré vaší hudby. K tomu je ale třeba, abyste měli alba a skladby pečlivě popsány, abyste mohli následně ve své sbírce snadno vyhledávat. Popisky skladeb a přebaly alb je možné upravovat přímo v programu.

Při prvním spuštění vyhledá Nero MediaHome všechny mediální soubory na disku počítače. Chcete-li do knihovny programu zařadit i multimediální obsah z externích a síťových disků, klikněte na tlačítko »Více možností« a označte příslušné předvolby. Délka procesu vyhledávání samozřejmě závisí na kapacitě disků, resp. objemu prohledávaných dat. Výsledkem je přehled složek, jejichž obsah bude dostupný v programu Nero MediaHome. Žádné soubory se přitom nikam nepřesouvají. 

Zajímavou funkcí programu Nero MediaHome je také nástroj na vytváření prezentací z fotografií a videí, s hudbou na pozadí, přechodovými efekty a úvodními i závěrečnými titulky. Příslušné funkce najdete v nabídce »Moje prezentace«, kde se nachází i několik základních grafických motivů, do kterých lze snímky a videa zasadit. Pod nabídkou »Hudba a délka trvání« lze zvolit hudební podkres a nastavit dobu zobrazení jednotlivých snímků. Výslednou prezentaci lze zkontrolovat v náhledu a poté uložit jako videosoubor (MKV, AVI, WMV ad.) s Full HD rozlišením.

Nero vám dále nabídne i stažení mobilní aplikace Nero Streaming Player, dostupnou pro Android a iOS, se kterou je možné zobrazovat fotky a přehrávat videa nebo hudbu ze smartphonů a tabletů na chytrých televizích s podporou streamovací technologie UPnP/DLNA. Aplikace Nero Streaming Player spolupracuje i s programem Nero MediaHome Unlimited instalovaným v počítači. Další šikovnou mobilní aplikací je WiFi+Transfer se kterou lze synchronizovat fotky, videa i hudbu mezi počítačem s instalovaným programem Nero MediaHome a smartphony či tablety s iOS. Obejdete s tak i bez cloudových služeb Googlu či Applu, kterým nemusíte poskytnout všechny svoje snímky či videa.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme