Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Neskutečná náhoda: smartphone přežil pád z výšky přes tři kilometry

Jiří Palyza 27.08.2021

Neuvěřitelná věc se stala amatérskému pilotovi v průběhu letu v USA. Jeho iPhone přežil téměř bez úhony pád z výšky přes 3000 metrů. Smartphone mu vypadl při focení v průběhu letu.

Příběh zní až neuvěřitelně na to, aby byl pravdivý. iPhone přežil pád z výšky přesahující tři kilometry bez poškození. Alespoň to tak popisuje uživatel dmloftus na leteckém fóru. Je pilot a při letu z Colorado Springs do Atlanty otevřel okno svého letounu Diamond DA40, aby si vyfotografoval seskupení oblačnosti. Celý příběh popisuje na webu Diamondaviators.net v příspěvku "iPhone Survives a Fall of Over 11,000 feet from a DA40!".

Fotografování z kokpitu letounu už prováděl mnohokrát, tentokrát ale právě v okamžiku focení došlo k turbulenci a následnému vypadnutí iPhonu z ruky. V ten okamžik pilot svůj čtyři roky starý mobil odepsal a začal přemýšlet o novém.

iPhone vyslal signál z pole pro pěstování sóji

Pilot chtěl pro jistotu zařízení odpojit od svého účtu. Udělal to prostřednictvím starého iPhonu 6S a v průběhu procesu si v aplikaci Find My iPhone všiml, že jeho zařízení ještě několik hodin po pádu vysílalo souřadnice své polohy. Předpokládal tedy, že je stále funkční.

Pilot se tedy rozhodl vrátit se zpět a na vhodném místě hledat. Bylo to poměrně obtížné, protože poslední signál přišel z pole pro pěstování sóji a rostliny na něm už byly poměrně vzrostlé. Nicméně po nějaké době se na pilota štěstí usmálo podruhé a svůj mobil skutečně našel. Byl stále ve funkčním stavu včetně akumulátoru, o kterém předpokládal, že bude pádem poškozený.

Sám pilot celou věc hodnotí jako souhru mnoha náhod, včetně nalezení smartphonu na zarostlém poli. Mobil měl v ochranném pouzdru, ale i tak lze jen ztěží předpokládat, že vydrží pád z takové výšky bez zničení. K celé akci přistupoval spíš se zvědavostí, v jakém stavu se bude zařízení nacházet, když ještě vyslalo signál s uvedením své polohy.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud